TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław z kolejnymi parkingami P&R
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.12.2019 14:30:14
Wrocław z kolejnymi parkingami P&R; fot. UM Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska powstaną cztery nowe parkingi typu park&ride.

Na Klecinie, Osobowicach i dwa przy ul. Kosmonautów – we Wrocławiu powstaną cztery nowe parkingi typu park&ride. Jest zielone światło prezydenta Wrocławia dla przetargu na budowę.

Parkuj i Jedź (ang. Park&Ride, P&R) to parkingi zlokalizowane w pobliżu przystanków i węzłów przesiadkowych. Takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które łączą podróż samochodem i komunikacją publiczną. We Wrocławiu obecnie funkcjonują łącznie 24 parkingi, które wpisują się w ideę park&ride. W sumie do dyspozycji kierowców jest około 1450 miejsc postojowych przy węzłach komunikacyjnych, pętlach i stacjach PKP.

Teraz jest decyzja prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka o budowie kolejnych 4 miejsc postojowych tego typu.

Jeden parking ma powstać przy pętli tramwajowej na Klecinie. Kierowcy będą mieć do dyspozycji 69 miejsc. Parkingi powstaną także w rejonie przystanków tramwajowych "Kamiennogórska" przy ul. Kosmonautów (57 miejsc), rozbudowany zostanie ten przy przystankach "Fieldorfa" przy Kosmonautów (49 miejsc) oraz w rejonie stacji PKP Wrocław Osobowice (28 miejsc).

Ruszy przetarg

Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w tym roku. Według harmonogramu Wrocławskich Inwestycji prace projektowe będą trwały do 3 kwartału 2020 roku, natomiast same roboty do połowy 2021 roku.

Trzy z tych parkingów będą działały na zasadach kontrolowanego dostępu, polegającej na wpuszczaniu na parking wyłącznie stałych użytkowników wrocławskiej komunikacji zbiorowej. Czwarty parking przy stacji Wrocław Osobowice – będzie otwarty dla wszystkich.

Zadanie jest współfinansowane z RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.