TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław wynajmie 60 nowych autobusów!
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2019 14:00:54
Wrocław wynajmie 60 nowych autobusów!

MPK Wrocław chce w przyszłym roku definitywnie pożegnać Volvo 7000. Ma to umożliwić ogłoszony właśnie przetarg na dzierżawę nowego taboru.

MPK Wrocław chce w przyszłym roku definitywnie pożegnać Volvo 7000. Ma to umożliwić ogłoszony właśnie przetarg na dzierżawę nowego taboru.

Zgodnie z tym planem w przyszłym roku na wrocławskie ulice wyjedzie 60 nowych autobusów. Ty samym MPK Wrocław nie zwalnia tempa i wykonuje kolejny duży krok w stronę modernizacji swojego taboru.

Gabarytowy mix

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu ogłosiło przetarg na dzierżawę 60 autobusów, w tym:

  • 31 krótkich (solo) klasy MAXI

  • 29 przegubowych klasy MEGA

Najnowsze nabytki będą niskopodłogowe i bardziej ekologiczne od obecnie jeżdżących autobusów Volvo. Zgodnie z zapowiedziami spółki, ich standard ma być zbliżony do najnowszych pojazdów przewoźnika, czyli modeli Mercedes-Benz Citaro 2.

Wszystkie nowe autobusy będą wyposażone w klimatyzację, co jest już standardem w MPK Wrocław. W tym momencie 2/3 autobusów komunikacji miejskiej jest wyposażonych w klimatyzację. Po przyszłorocznej wymianie będzie ich 85 proc.

Taborowa odnowa

- Dzięki tej wymianie po raz kolejny odmładzamy tabor – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Jeszcze na początku tego roku każdy autobus miał średnio ponad 8 lat. W tym momencie, po jesiennej dostawie 50 Mercedesów, ich średni wiek spadł o dwa lata. W przyszłym roku, dzięki autobusom z nowego przetargu oraz tym od firmy Mobilis, wiek wrocławskiego taboru spadnie do niecałych 5 lat. Pasażerowie na pewno odczują pozytywnie to odświeżenie komunikacji miejskiej.

Wrocław weźmie nowe autobusy w 10-letnią dzierżawę. Oferty można składać do 22.01.2020 r.

Wrocławskie zakupy

Przypomnijmy, że to kolejny krok w wielkiej modernizacji floty autobusowej we Wrocławiu. Już w tym roku MPK Wrocław zakontraktowało 80 pojazdów, w tym:

  • 50 autobusów marki Mercedes zostało zakupionych i jeździ już po ulicach Wrocławia;

  • 30 kolejnych od stycznia będzie dostarczać firma Mobilis, nowy podwykonawca MPK.

Najnowsze pojazdy zastąpią starsze modele Volvo 7000. W ten sposób wrocławskie MPK pożegna się z najbardziej wysłużonymi kilkunastoletnimi autobusami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
dzierżawa
MPK Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.