TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław wybrał. Tak będą wyglądać odmienione Protramy
InfoTram.pl - Opublikowano: 27.07.2020 15:45:15
Wrocław wybrał. Tak będą wyglądać odmienione Protramy

Błękitne. Takie będą odmienione wrocławskie Protramy. Malowanie wybrali internauci na Facebooku.

Błękitne. Takie będą odmienione wrocławskie Protramy. Malowanie wybrali internauci na Facebooku.

Tramwaje WrAs205 produkował dla Wrocławia nasz lokalny Protram. Tramwaje są lubiane przez naszych motorniczych. Są łatwe w obsłudze i mają bardzo dobre własności trakcyjne – krótka droga hamowania, dobre przyspieszenie dzięki znakomitemu stosunkowi mocy do masy. Nie chcemy z nich rezygnować, ale je unowocześnić. Pojazdy dostaną całkowicie nowe pudło, szkielet wagonu, podwozie, dach dostosowany do klimatyzacji, połączenie członów, sprzęgi składane, odgarniacz, piasecznice, stanowisko motorniczego, platformę do wjeżdżania wózków. Pasażerowie na pewno odczują zmiany gorącym latem i mroźną zimą. Zamontowana zostanie klimatyzacja i nowy układ ogrzewania – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Te tramwaje są używane przez MPK od 2006 roku, a Skody od 2007 roku. Powinny przejść remont po przejechaniu 500 000 km, a drugie po 600 000 km i właśnie zbliżają się do tych limitów. Inwestycja umożliwi ich funkcjonowanie przez następnych kilkanaście lat. Producent ustala okres eksploatacji tramwaju na co najmniej 30 lat – przy zachowaniu przeglądów okresowych i niezbędnych modernizacji – wyjaśniał dalej szef przewoźnika.

Zwycięską wersje kolorystyczną wybrało 6,5 tysiąca osób głosujących na Facebook'u i Instagramie z przewagą 4,3 tysiąca głosów.

Remontem tramwajów zajmie się poznański Modertrans. 

Trwa także remont tramwajów Skoda. W ubiegłym tygodniu pierwszy pojazd opuścił Wrocław.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
Protram
Modertrans
205WrAs