TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław wybiera wykonawcę trasy tramwajowej
WROCLAW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 22.02.2019 15:13:12
Wrocław wybiera wykonawcę trasy tramwajowej (foto: wroclaw.pl)

Spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała najkorzystniejszą ofertę w powtórzonym przetargu na dokończenie budowy trasy tramwajowej na ul. Hubskiej.

Spółka Wrocławskie Inwestycje wybrała najkorzystniejszą ofertę w powtórzonym przetargu na dokończenie budowy trasy tramwajowej na ul. Hubskiej. Złożyło ją konsorcjum wrocławskich firmy Pro-Tra Bouilding oraz Zakład Sieci i Zasilania.

Roboty budowlane na Hubskiej najpewniej dokończy konsorcjum wrocławskich firm Pro-Tra Bouilding oraz Zakład Sieci i Zasilania. Przedsiębiorstwa wykonanie brakujących prac wyceniły na ponad 21,5 miliona złotych. W tej chwili oferty są analizowane pod względem formalnym i prawnym. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, niezwłocznie zostanie podpisana umowa i rozpoczną się prace nad dokończenie budowy trasy tramwajowej. Firmy na dokończenie prac będą miały trzy miesiące. Poza robotami budowlanymi zadaniem wykonawcy jest również uzyskanie zgody na użytkowanie dla całej inwestycji.

Jak oceniali pod koniec roku przedstawiciele inwestora, w momencie odstąpienia od umowy z firmą Balzola prace na Hubskiej były wykonane w 60-65 procent. Gotowe są roboty konstrukcyjne i sieci podziemne. W niektórych miejscach ułożone są płyty pod przyszłe torowisko.

Przypomnijmy. Wrocławskie Inwestycje pierwszy przetarg na dokończenie prac ogłosiły w połowie grudnia 2018 roku, po tym jak odstąpiły od umowy z poprzednim wykonawcą, firmą Balzola. Niestety musiał zostać powtórzony, ponieważ oferenci popełnili błąd formalny w swoich ofertach. Zapomnieli o złożeniu elektronicznego podpisu kwalifikowanego, który jest wymagany od nowego roku w prawie o zamówieniach publicznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Wrocław
budowa
tor
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.