TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław – wiadomo kto przebuduje trasę rowerową przez ul. Piłsudskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.03.2019 15:39:23
Wrocław – wiadomo kto przebuduje trasę rowerową przez ul. Piłsudskiego

Projekt budowy trasy rowerowej przez ul. Piłsudskiego została zgłoszona do WBO i wygrała. Wrocławski ZDiUM 7 marca rozstrzygnął przetarg na wydzielenie trasy. Inwestycja zostanie zrealizowana za 2,1 mln zł.

Projekt budowy trasy rowerowej przez ul. Piłsudskiego została zgłoszona do WBO i wygrała. Wrocławski ZDiUM 7 marca rozstrzygnął przetarg na wydzielenie trasy. Inwestycja zostanie zrealizowana za 2,1 mln zł.

Przetarg dotyczy przebudowy ul. Piłsudskiego w celu wydzielenia trasy rowerowej na odcinku od Świdnickiej do Dworcowej. Złożono tylko jedną ofertę, która została przyjęta. Przetarg wygrało konsorcjum spółek Rotomat Sp. z o.o. i Elektrotim S.A, które wyceniło prace na 2,1 mln i choć oferta jest droższa niż zakładał inwestor, prace zostaną zrealizowane.

Na fragmencie Piłsudskiego mają powstać jednokierunkowe pasy ruchu oraz drogi o nawierzchni bitumicznej. Inwestycja jest realizowana w ramach WBO 2016. To kontynuacja dwóch projektów rowerowych w tamtym rejonie z poprzednich edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – informuje oficjalny serwis internetowy Wrocławia.

- To nie jedyne inwestycje dla rowerzystów w tamtym rejonie. Kolegium prezydenckie pozytywnie zaopiniowało przetarg na przebudowę ul. Podwale, Krasińskiego i Komuny Paryskiej, aby wyznaczyć na nich trasy rowerowe. Postępowanie ma zostać ogłoszone jeszcze wiosną – pisze Janusz Krzeszowski z wrocławskiego magistratu.

Zakres inwestycji obejmuje budowę ścieżki rowerowej w ulicy Krasińskiego. Powstanie ona częściowo w chodniku, częściowo w jezdni. Przebudowę kolidującego oświetlenia w ulicy Krasińskiego oraz wyznaczenie drogi rowerowej w ul. Podwale i Komuny Paryskiej. Drogowcy będą mieli również za zadanie wykonanie zjazdów rowerowych i wysp separujących przy ul. P. Skargi i ul. Dworcowej.

Nowe trasy mają być zintegrowane z planowaną drogą rowerową przez ul. Dworcową i pomóc poruszać się rowerzystom na terenie Starego Miasta, ale przede wszystkim przejechać z Dworca Wrocław Główny w kierunku pl. Społecznego i dalej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
droga
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.