TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław. Taksówkarz oskarżony o usiłowanie zabójstwa rowerzysty
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.12.2019 17:47:40
Wrocław. Taksówkarz oskarżony o usiłowanie zabójstwa rowerzysty

W kwietniu wrocławski taksówkarz Artur Ch., wg ustaleń śledczych, zderzył się z rowerzystą, po czym dogonił go w parku, potrącił i przejechał po nim autem. Kierowcy taksówki grozi mu dożywocie.

W kwietniu wrocławski taksówkarz Artur Ch., wg ustaleń śledczych, zderzył się z rowerzystą, po czym dogonił go w parku, potrącił i przejechał po nim autem. Kierowcy taksówki grozi mu dożywocie.

Oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Wrocławski taksówkarz Artur Ch. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa rowerzysty. Według prokuratury miał go celowo przejechać samochodem. 37-letniemu mężczyźnie grozi dożywocie.

W kwietniu tego roku taksówkarz Artur Ch. zderzył się z rowerzystą na jednej z wrocławskich ulic. Po zajściu mężczyźni wymienili między sobą kilka zdań, po czym rowerzysta odjechał w kierunku pobliskiego parku - przekazała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

Ustalenia śledczych

Jak ustalili śledczy, taksówkarz ruszył później samochodem za rowerzystą; potrącił go w parku i przejechał po nim autem. Rowerzysta ze zmiażdżeniami, urazem klatki piersiowej oraz połamanymi żebrami trafił do szpitala. Mężczyzna doznał ostrej niewydolności oddechowej, co zagrażało jego życiu.

Taksówkarz nie przyznał się do prokuratorskich zarzutów. "Złożył wyjaśnienia, w których podał, że chciał jedynie zatrzymać uciekającego przed nim mężczyznę, aby uzyskać jego dane osobowe i domagać się odszkodowania" - przekazała prok. Pilarczyk. 37-latkowi grozi dożywocie. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
potrącenie
usiłowanie zabójstwa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.