TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wreszcie! Jonkowo wybiera Karsany Atak
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.05.2019 15:00:33
Wreszcie! Jonkowo wybiera Karsany Atak

Niecały miesiąc Jonkowo analizowało ofertę od MMI na dwa Karsany Atak. Skrócenie przez pomorską firmę terminu dostawy poskutkowało podwyższeniem ceny. Gmina podjęła decyzję o zaakceptowaniu tej propozycji.

Niecały miesiąc Jonkowo analizowało ofertę od MMI na dwa Karsany Atak. Skrócenie przez pomorską firmę terminu dostawy poskutkowało podwyższeniem ceny. Dziś, 21 maja gmina podjęła decyzję o zaakceptowaniu tej propozycji.

Przypomnijmy, że Jonkowo spod Olsztyna już pięć razy próbowało kupić dwa autobusy klasy MINI. Trzy próby pozyskania tych pojazdów w grupie zakupowej z sąsiednią Stawigudą spełzły na niczym. Czwarte, ale już samodzielne podejście również zakończyło się niepowodzeniem. Jonkowo odrzuciło ofertę pomorskiego MMI ze względów formalnych.

W pierwszej połowie kwietnia podjęto więc kolejną próbę zakupu dwóch "ósemek". Zamówienie cały czas obejmowało sprzedaż i dostawę do Jonkowa dwóch niskopodłogowych autobusów transportu publicznego, jednej marki, jednego typu i wersji, identycznych pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych. Każdy musi umożliwiać podróż min. 40 pasażerom, w tym 20 na miejscach siedzących i być wyprodukowanym nie w cześniej niż w 2018 r.

Dalej mają być one napędzane silnikiem diesla Euro 6 o mocy min. 140 kW i pojemności skokowej min. 3 l. Termin dostawy wynosi niezmiennie 240 dni od podpisania umowy, choć dodatkowe punkty są za jego przyspieszenie.

Szybsza dostawa, wyższa cena
25 kwietnia minął termin składania ofert. Zmniejszył się budżet Jonkowa. Teraz to 1 400 000 PLN brutto. A to oznacza, że gmina "zjechała" z wyceną jednostkową z 661 382,11 PLN netto do 569 105,69 PLN netto. Jedyna otwarta tego dnia oferta nie zmieściła się w tych szacunkach.

Przedstawiła ją znów firma MMI ze Zbyszewa. Jej propozycja opiewała tym razem na 1 549 800 PLN brutto. Znów zaoferowana Karsany Atak. Daje to cenę jednostkową za pojazd w wysokości 630 000 PLN netto w pakiecie z dwuletnią gwarancją całopojazdową i dostawą w ciągu 180 dni od podpisania umowy. Jak widać przyspieszenie terminu przekazania podwyższyło cenę jednego Ataka o 40 000 PLN netto.

W tej sytuacji Jonkowo musiało decydować czy dołożyć? Nie dało się ukryć, że już chyba dłużej nie można było przeciągać tematu zakupu. Miesiąc zajęła analiza ofert MMI. Dziś znamy finał. Jonkowo znalazło dodatkowe pieniądze i zdecydowało się przystać na propozycję pomorskiej firmy.

Pozostaje więc czekać na podpisanie umowy i kto wie, czy może nawet już w tym roku pod Olsztynem pojawią się kolejne Karsany.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Jonkowo
UG
Karsan
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.