TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wojsko chce kupić autobusy... niskopodłogowe!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2019 17:00:51
Wojsko chce kupić autobusy... niskopodłogowe!

Wojsko przyzwyczaiło nas do autokarowych zakupów. Ale autobusy niskopodłogowe i to jeszcze na paliwo lotnicze? Przetarg na szybką dostawę nawet dwóch takich pojazdów ogłosiła 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu.

Wojsko przyzwyczaiło nas do autokarowych zakupów. Ale autobusy niskopodłogowe i to jeszcze na paliwo lotnicze? Przetarg na szybką dostawę nawet dwóch takich pojazdów ogłosiła 1 Regionalna Baz Logistyczna w Wałczu.

Wojskowi chcą kupić na pewno jeden autobus. Drugi przewidziano w ramach prawa opcji. Na skorzystanie z niej 1 RBL ma czas do 13 września. Wszystkie mają być dostarczone w iście ekspresowym tempie, bo najpóźniej do 29 listopada. Autobusy mają być objęte gwarancją całopojazdową i na powłoki lakiernicze na min. 36 miesięcy oraz przez min. 48 miesięcy na perforację elementów nadwozia.

Wojskową bazę z Wałcza interesują konstrukcje z nadwoziami o długości min. 12 m. Każdy z autobusów ma umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Muszą być one napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki nie mogą być słabsze niż 170 kW. Dodatkowo muszą być one przystosowane do tankowania paliwem do turbinowych silników lotniczych. Silniki mają być zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów.

Pojazdy muszą być wyposażone w urządzenie klimatyzacyjne z automatyczną stabilizacją ustalonej temperatury powietrza. Urządzenie musi umożliwiać zmniejszenie temperatury o minimum 15 °C przy temperaturze otoczenia +35 °C oraz zapewnić wewnątrz pojazdu temperaturę +18 °C przy temperaturze otoczenia -25 °C.

Formalności
Pora na warunki formalne. Minimum w zakresie zdolności finansowej to jedynie 316 200 PLN. Warunek doświadczenia określono jako zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej dostaw autobusów o łącznej wartości min. 1 264 900 mln PLN netto. Do kompletu ofertę należy zabezpieczyć wadium, które w tym postępowaniu wynosi 34 280 PLN.

Na oferty wojsko czeka do 16 lipca. Zostaną one ocenione przy pomocy czterech kryteriów. Cena ma 60% wagi. 20% można wywalczyć dzięki przyspieszeniu dostawy do 31 października. 10% można zodbyć za wydłużenie gwarancji całopojazdowej do 42 miesięcy. 6% z kolei można wywalczyć za zaoferowanie autobusów z jak najmocniejszymi silnikami. Pozostałe 4% to zużycie energii oraz emisja zanieczyszczeń.

Decyzja jest zaskakująca. Autobusy mają zostać dostarczone do Piły, gdzie 1 RBL wpisze je na stan Wielkopowierzchniowego Wielobranżowego Składu Materiałowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
wojsko
Wałcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.