TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wojewoda zakończył kontrolę na stacjach II linii metra na Targówku
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 11.09.2019 17:12:34
Wojewoda zakończył kontrolę na stacjach II linii metra na Targówku

Pozytywnie zakończyły się kontrole na wszystkich stacjach II linii metra na Targówku - przekazała w środę PAP Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

Pozytywnie zakończyły się kontrole na wszystkich stacjach II linii metra na Targówku - przekazała w środę PAP Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

"Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie zostanie wydana niezwłocznie, o czym poinformujemy w ciągu najbliższych dni" - zapewniła Filipowicz. Wyjaśniła, że trwa praca nad opracowaniem tej decyzji.

We wtorek 3 września wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera informował, że "jest szansa otwarcia stacji II linii metra na Targówku w połowie tego miesiąca, czyli w połowie września". "Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest autentyczna szansa przy tej współpracy, którą stosuje wykonawca, inwestor, a po stronie rządowej Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, oddać dokument, który umożliwia funkcjonowanie i odbiór końcowy metra do połowy września" – powiedział wojewoda.

Wszystkie odcinki rozbudowywanej linii M2 są albo w budowie, albo trwa postępowanie poprzedzające podpisanie umów z wykonawcami. Cała druga linia metra ma być gotowa przed 2023 rokiem. Centralny odcinek linii M2 został uruchomiony 8 marca 2015 roku. Składa się z siedmiu stacji i prawie 6 km tuneli. Budowa odcinka ze stacjami Szwedzka, Targówek i Trocka została ukończona w maju. Metro Warszawskie wybrało także wykonawcę projektu i budowy ostatniego odcinka drugiej linii metra na Bemowie – od stacji Techniczno-Postojowej Mory do stacji C3 Lazurowa. To około 4 km trasy, które w ciągu 48 miesięcy od podpisania umowy wykona konsorcjum firm Gulermak i Astaldi. Firmy te wygrały także przetarg na budowę dalszej części metra na Targówku. Tam w ciągu 36 miesięcy mają powstać 4 km tuneli oraz stacje Zacisze, Kondratowicza i Bródno.

Dziennie z centralnego odcinka linii M2 korzysta około 150 tysięcy pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
stacja
Warszawa
  • Oliwier Jaszczyszyn – 12.09.2019

    Jestem pod wrażeniem. Wreszcie się będę mógł również dostać do liceum metrem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !