TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wodorowy Caetano pojedzie na testy do Paryża
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2020 12:00:25
Wodorowy Caetano pojedzie na testy do Paryża

CaetanoBus i RATP podpisały umowę o współpracy. Operator odpowiedzialny za transport publiczny w Paryżu przetestuje 12 metrowe autobusy H2 City Gold, począwszy od sierpnia 2020 roku.

CaetanoBus i RATP podpisały umowę o współpracy. Operator odpowiedzialny za transport publiczny w Paryżu przetestuje 12 metrowe autobusy H2 City Gold, począwszy od sierpnia 2020 roku.


Paryskie plany

Plan działania na rzecz klimatu w Paryżu mobilizuje mieszkańców i firmy, aby do 2050 roku uczynić Paryż miastem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i jednocześnie, aby było to miasto napędzane wyłącznie energią odnawialną. Przyjmując tę wizję, RATP zmierza w kierunku floty o zerowej emisji. Zaangażowanie RATP, a także świadomość Caetano dotyczące paryskiej potrzeby pilnej transformacji energetycznej, spowodowały, że obie firmy zdecydowały się na współpracę.

Wodorowy Caetano

Caetano H2. City Gold to nowy autobus napędzany wodorem. Jest on wyposażony w technologię ogniw paliwowych Toyoty. Producent zapewnia, że autobus ten jest przyjazny dla użytkownika. Jest on dostępny w wersji 10,7 m lub 12 m, w wersjach LHD i RHD. Ten nowy autobus wzmacnia ambicje Caetano, aby odgrywać kluczową rolę w transporcie miejskim i poprawiać jakość życia mieszkańców miast. Sprzedaż komercyjna H2.City Gold rozpocznie się w połowie 2020 roku.

"CaetanoBus dąży do stworzenia wszystkich warunków niezbędnych do przyspieszenia wdrażania autobusów bezemisyjnych, umożliwiając miastom przejście na mobilność bezemisyjną. Francja jest kluczowym rynkiem strategicznym dla CaetanoBus, a partnerstwo z RATP to doskonała okazja do zacieśnienia naszych relacji z liderem rynku mobilności w mieście" - mówi Jorge Pinto, CEO CaetanoBus. 

Ten sojusz pokazuje, że obie firmy współpracują na rzecz zerowego poziomu emisji publicznego transportu pasażerskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autobus
wodorowy
Caetano
testy
Paryż
Francja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.