TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Włocławski Rower Miejski kończy sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.12.2019 21:30:00
Zdj. Roovee

30 listopada zakończył się krótki sezon Włocławskiego Roweru Miejskiego. System ruszył 7 sierpnia. Przez niecałe cztery miesiące z wypożyczalni skorzystano blisko 15,5 tysiąca razy.

30 listopada zakończył się krótki sezon Włocławskiego Roweru Miejskiego. System ruszył 7 sierpnia. Przez niecałe cztery miesiące z wypożyczalni skorzystano blisko 15,5 tysiąca razy.

W czerwcu Włocławek ogłosił przetarg na uruchomienie systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Było to możliwe dzięki wygranemu projektowi, który zgłoszono do budżetu obywatelskiego. Projekt zebrał blisko 1,3 tys. głosów.

System złożony z 50 rowerów i sześciu stacji ruszył 7 sierpnia. Do połowy września z wypożyczalni skorzystano 9293 razy. Do 30 listopada liczba wypożyczeń dobiła do 15 446. Użytkownicy wypożyczalni przejechali łącznie 47803,5 km. W systemie zarejestrowało się w sumie 2041 użytkowników.

System składa się z pięćdziesiąt rowerów i sześć stacji wirtualnych: Kapitulna - Zbiegniewskiej, Okrzei - PKO, Piwna, Ostrowska, Promienna, basen Delfin. 16 września uruchomiono trzy kolejne stacje: Kapitulna - SP 23, Michelin - SP 19, Zawiśle. Operatorem systemu jest konsorcjum firm Orange i Roovee.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Włocławek
rower miejski
Roovee
Orange
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.