TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Włochy i Czechy – kierunki eksportowe Newagu
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.11.2019 14:45:49
Włochy i Czechy – kierunki eksportowe Newagu

Newag przedstawił perspektywy związane z zagranicznym rynkiem zakupów taboru kolejowego. Nadal w kręgu zainteresowania pozostają rynki: włoski i czeski.

Newag przedstawił perspektywy związane z zagranicznym rynkiem zakupów taboru kolejowego. Nadal w kręgu zainteresowania pozostają rynki: włoski i czeski.

Jak podał producent postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego przez Region Sycylii na dostawę 5 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, w którym NEWAG bierze udział, nadal pozostaje nierozstrzygnięte. Jest to skutek przewlekłej procedury odwoławczo skargowej, trwającej już ponad 4 lata.

Po otrzymaniu zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji dla EZT IMPULS 2 na włoskiej sieci kolejowej Spółka zamierza poszerzać swoją obecność na włoskim rynku. Monitorowany jest również rynek wąskotorowych spalinowych zespołów trakcyjnych (950 mm), gdzie NEWAG może zaoferować pojazd Vulcano.

Newag bierze także udział w dwóch postępowaniach na dostawy spalinowych zespołów trakcyjnych na rynek czeski. Oba postępowania są na etapie negocjacji złożonych ofert. W przypadku pozytywnego przebiegu negocjacji i otrzymania zaproszenia prowadzone będą dalsze działania mające na celu złożenie ofert ostatecznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Impuls 2
Czechy
Włochy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.