TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WKD notuje wzrost liczby pasażerów w I półroczu
INFOTRAM - Opublikowano: 13.07.2015 08:44:47
Liczba przewiezionych pasażerów w pierwszym półroczu 2015r. (źródło: WKD)

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. poinformowała, że w pierwszym półroczu 2015r. odnotowała wzrost liczby przewiezionych pasażerów o 12,81% w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku.

Jak informuje przewoźnik taki stan rzeczy to efekt wysokiej punktualności i niezawodności kursowania pociągów WKD, stabilności oferty przewozowej oraz pozostających od ponad dwóch lat na stałym poziomie cen biletów, podczas gdy w tym samym czasie ? ceny biletów innych przewoźników kolejowych z obszaru południowo-zachodniego pasma aglomeracji warszawskiej, ulegały dwukrotnej podwyżce.

Ponadto, zdaniem przewoźnik, nie bez znaczenia były też prowadzone remonty na linii PKP PLK na odcinku Warszawa ? Grodzisk Maz., następstwem których były duże utrudnienia w ruchu pociągów innych przewoźników. To z kolei przyczyniło się do okresowego przejmowania przez WKD części stałych pasażerów korzystających dotychczas z przejazdów pociągami innych przewoźników.


Sprawdź też:
WKD
pasażer

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.