TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wjechali w przystanek i uciekli. Nie mają zarzutów!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 27.01.2020 11:30:03
Wjechali w przystanek i uciekli. Nie mają zarzutów! fot. Policja

Kierowca i pasażer porsche, które staranowało gdański przystanek, na razie bez zarzutów.

Kierowca i pasażer porsche, które staranowało gdański przystanek, na razie bez zarzutów.

Jak poinformowała 24 stycznia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, mężczyźni podróżujący porsche, którzy uciekli z miejsca wypadku, po tym jak auto uderzyło w przystanek autobusowy, na razie nie usłyszeli zarzutów. Śledczy czekają na opinię biegłego.

W charakterze świadków

Na razie policja przesłuchała mężczyzn w charakterze świadków i przekazała prokuraturze materiały z dochodzenia. Postępowanie jest prowadzone w kierunku "naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym powodującego nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła lekkie lub średnie obrażenia ciała".

"Z akt sprawy wynika, że na tym etapie nie ma podstaw do postawienia mężczyznom zarzutów, ponieważ nie ustalono jeszcze, jaki charakter mają obrażenia ciała, które odniosła pokrzywdzona w wypadku 18-latka. Śledczy czekają na uzupełniającą opinię biegłego w tej sprawie" - powiedziała PAP Wawryniuk

"To tylko kontuzja..."

Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że kobieta doznała uszczerbku na zdrowiu poniżej 7 dni. W takim przypadku zdarzenie zostanie potraktowane jako kolizja, która w myśl prawa jest wykroczeniem. Biegły zaznaczył, że jego ocena może się zmienić po zakończeniu leczenia przez 18-latkę.

Śledczy ustalają, dlaczego mężczyźni uciekli z miejsca wypadku. O treści ich zeznań zarówno policja, jaki i prokuratura nie informują. Nieoficjalnie - podobno się wystraszyli.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia, chwilę przed godziną 21. Rozpędzone porsche na niemieckich numerach rejestracyjnych jechało ul. Myśliwską w Gdańsku. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przystanek autobusowy "Jasieńska". 18-letnia kobieta, która stała na przystanku, odniosła obrażenia. Zraniło ją najprawdopodobniej szkło z wiaty przystankowej. Z urazem nogi została przewieziona do szpitala. Podróżujący samochodem mężczyźni zbiegli. Przez trzy dni szukała ich policja. 46-letni pasażer porsche, będący właścicielem auta, i 42-latek, który kierował samochodem, zgłosili się we wtorek na komisariat. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przystanek
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.