TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WizzAir liczy na 750 tys. pasażerów rocznie. Z Krakowa [FILM
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 13.05.2019 12:30:11
WizzAir liczy na 750 tys. pasażerów rocznie. Z Krakowa [FILM

Kraków Airport podsumuje otwarcie bazy Wizz Air. -"To szansa rozwoju dla całego regionu" – uważa Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Kraków Airport podsumuje otwarcie bazy Wizz Air. -"To szansa rozwoju dla całego regionu – uważa Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Podczas otwarcia nowej bazy Wizz Air w Polsce, prezes Włoszek podkreślił, że nowy przewoźnik w Balicach to przede wszystkim nowe miejsca pracy, inwestycja w cały region.

-"Małopolska to najpiękniejszy, jeśli chodzi o turystykę, ale także historycznie, naukowo, biznesowo, kierunek i region w Polsce. Wizz Air widzi tu potencjał, decyduje się inwestować, a to jest korzyścią dla mieszkańców Małopolski, Krakowa i całej okolicy" – powiedział prezes Włoszek.

Trzy samoloty

Negocjacje z Wizz Air trwały od jesieni ubiegłego roku. Docelowo w Balicach będą stacjonować trzy samoloty węgierskiego przewoźnika.

-"Polska jest naszym czołowym rynkiem i możliwość bycia tutaj, posiadania na stałe trzech samolotów świadczy o tym, jak wielką rolę odgrywa Kraków w naszej strategii rozwoju. W sieci Wizz Air mamy w sumie 25 baz, ta jest 25-a i piąta w Polsce" – powiedział Stephen Jones, wiceprezes, zastępca dyrektora generalnego linii lotniczych Wizz Air. Rocznie z usług tego węgierskiego przewoźnika korzysta w naszym kraju 11 milionów osób. Lotnisko w Krakowie - Balicach ma obsłużyć 750 tys. pasażerów.

-"Co oznacza dla Krakowa i Małopolski wejście Wizz Air oraz otwarcie nowej bazy? To przede wszystkim wzbogacenie siatki połączeń o kolejne nowe połączenia. Myślę, że bardzo ciekawe i atrakcyjne dla mieszkańców Krakowa, Małopolski i całego południa" – powiedział prezes Włoszek.18 kierunków

Z Wizz Air będzie można polecieć z Krakowa do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton, Doncaster, Birmingham), Francji (Nicea), Finlandii (Turku), Włoch (Bari, Katanii, Rzymu Fiumicino, Turynu), Danii (Billund), Norwegii (Oslo), Gruzji (Kutaisi), Izraela (Tel Awiw), Holandii (Eindhoven) oraz na Ukrainę (Kijów, Charków), Islandię (Keflavik) i Cypr (Larnaka).

"Staramy się, aby wszystkie kierunki, które oferuje Wizz Air były jak najbardziej atrakcyjne i popularne, ale zawsze powtarzam, to pasażerowie decydują o powodzeniu danego połączenia" – powiedział prezes Włoszek.

Według prezesa Jonesa Kraków jest jednym z najważniejszych miast w Europie.

"Fantastyczna destynacja, wielu ludzi chce tu przyjechać, szybko się rozwija i chcemy być tego częścią" – stwierdził. Wiele więc wskazuje, że na otwarciu krakowskiej bazy i połączeń Wizz Air ze stolicy Małopolski skorzystają zarówno polscy turyści podróżujący zagranicę, jak i mieszkańcy innych krajów pragnący odwiedzić Polskę.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów lotnisko w Balicach obsługuje ponad 130 połączeń, w tym 33 nowe. Do końca roku ich liczba powinna przekroczyć 140.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
WizzAir
Lotnisko Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.