TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wizz Air tnie polski rozkład. Przed drugą falą
InfoAir.pl - Opublikowano: 25.09.2020 15:00:20
Wizz Air tnie polski rozkład. Przed drugą falą

Z rozkładu węgierskiego przewoźnika zniknęło kilkadziesiąt połączeń.

Z rozkładu węgierskiego przewoźnika zniknęło kilkadziesiąt połączeń.

Cięcia dotyczą sześciu polskich portów lotniczych.

Epidemia koronawirusa

-"Szkoda, że nie byliśmy w stanie działać w sposób zorganizowany, skoordynowany w Europie. Każdy kraj poszedł własną drogą - mówił w rozmowie z AIN Online prezes linii Jozsef Varadi. – Zakazywanie lotów to bardzo nieefektywny sposób radzenia sobie z tym kryzysem, a mimo to nadal nie wyciągamy wniosków z pierwszej fali."

W tej sytuacji firma przygotowuj się do drugiej fali ograniczeń i sama tnie rozkład.

Jak informuje Gazet Wyborcza i portal fly4free - na liście "znikających" lotów Wizz Air są kierunki z sześciu polskich lotnisk":

  • W Katowicach to Larnaka, Liverpool, Mediolan, Bristol, Oslo, Kolonia, Reykjavik, Londyn Luton, Malmo, Ateny, Doncaster Sheffield i Katania na Sycylii. Wizz Air przesunął także start połączeń do Kijowa i Odessy (na grudzień) oraz do Charkowa (na marzec 2012).

  • W Warszawie wciąż zawieszone jest połączenie do Budapesztu, które miało wrócić w październiku. W październiku i listopadzie nie polecimy też na Maltę. Do Wiednia samoloty będą latały dwa, nie trzy razy w tygodniu, do Rzymu i Sztokholmu - trzy razy zamiast czterech. Znikają kursy z Warszawy do Edynburga - po ostatnim locie 22 października, kolejny zaplanowany jest dopiero na 4 grudnia. Do Katanii samoloty przestają latać 21 października, a wrócą dopiero 28 marca. Loty do Lizbony będą zawieszone w październiku i listopadzie.

  • W Krakowie zawieszone zostaną niektóre z lotów do Londynu Gatwick, Rzymu, Mediolanu, Billund, Barcelony, Eindhoven i Trondheimu. Później niż planowano wystartują samoloty z Krakowa Sztokholmu (5 grudnia) i Zaporoża (6 grudnia).

  • W Poznaniu zamiast siedmiu lotów do Londynu Luton, samoloty Wizz Aira będą latać pięć razy w tygodniu; od 26 października - sześć razy.

  • W Gdańsku zawieszone zostaną m.in. loty do Larnaki, Mediolanu i Paryża (powrót połączeń w grudniu), czy na grecką wyspę Mykonos (powrót 30 marca 2021 r.).

  • We Wrocławiu to loty do Odessy (zostały zawieszone do 5 grudnia), do Reykjaviku (do 26 października, a w listopadzie samoloty mają latać na tej trasie dwa razy w tygodniu) i do Larnaki, gdzie ostatni samolot z Wrocławia wystartuje 27 września. Niemal przez cały miesiąc tych lotów w ogóle nie ma w rozkładzie - powrócić mają dopiero 29 października. Wizz Air przytnie też linię z Wrocławia do Londynu - zamiast siedmiu, w październiku będzie ich pięć tygodniowo; znikają połączenia wtorkowe i sobotnie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Wizz Air
Lotnisko Gdańsk
Lotnisko Katowice
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Wrocław
Lotnisko Kraków
Lotnisko Gdańsk