TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wileńskie autobusy i trolejbusy mają swoje imiona [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.04.2019 12:00:08
Wileńskie autobusy i trolejbusy mają swoje imiona [FILM]

Dziesięciu nowym autobusom i trolejbusom mieszkańcy Wilna nadali imiona. To kolejna forma promocji stołecznego transportu publicznego.

Dziesięciu nowym autobusom i trolejbusom mieszkańcy Wilna nadali imiona. Tym samym 18 kwietnia w trasę wyjechały autobusy Pagauk mane, Vytis, Ponas Autobusas, Armonika i Serbentas oraz trolejbusy Erdvėlaivis, Ilgaausis, Žaibas, Dūzgius i Karavanas.

Konkurs na autobusowe imion prowadziła samorządowa spółka Susisiekimo Paslaugos, a propozycje mogli zgłaszać wszyscy chętni. W finalnym głosowaniu wzięło udział ponad 1300 mieszkańców i to właśnie ich głosy zadecydowały o imionach. Spośród ponad 300 sugerowanych nazw wybrano 30 najlepszych.

Spośród nich najbardziej popularne to: Mr. Bus, Armonica, Catch Me, Vytis, Serbent, Longhair, Lightning, Dush, Caravan, Spaceship.

Wielka odnowa

Imienny konkurs to kolejny element kampanii Communication Service i UAB Vilniaus, która ma pokazać jak bardzo zmienił się ostatnio transport publiczny w stolicy i jednocześnie zachęcić do korzystania z miejskiej komunikacji. Teraz w Wilnie działa już prawie 300 nowych pojazdów, w tym 250 autobusów i 41 trolejbusów. Wielkie odnowienie transportu publicznego zakończy się w 2020 r., kiedy aż 135 kolejnych nowych autobusów zostanie dodanych do stołecznego taboru.

Teraz pasażerowie mogą dzielić się zdjęciami "imiennych" autobusów i trolejbusów na https://www.facebook.com/susközimo.paslaugos/.

Zobaczcie, jak nowe autobusy i trolejbusy wyglądają na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Wilno
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.