TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielkopolskie Elfy2 będą później, zamawiający wyjaśnia dlaczego
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.03.2019 09:12:32
Wielkopolskie Elfy2 będą później, zamawiający wyjaśnia dlaczego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował o przesunięciu dostaw 10 zamówionych w PESIE Elfów2.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego poinformował o przesunięciu dostaw 10 zamówionych w PESIE Elfów2.

Jednostki zostaną dostarczone do 30 września 2019 roku. Jak wyjaśnił zamawiający konieczność modyfikacji terminów spowodowana jest okolicznościami, których nie mógł przewidzieć w momencie udzielania zamówienia. W trakcie realizacji zamówienia natrafił na okoliczności zewnętrzne, tj. z powodu zmiany przepisów prawa dotyczących homologacji na produkowane pojazdy dopuszczone do eksploatacji po raz pierwszy po dniu 1 stycznia 2019 roku (wydłużeniu uległ proces uzyskiwania homologacji na pojazdy z powodu braku odpowiedniej infrastruktury). Pojazdy dopuszczone do eksploatacji po 1 stycznia 2019 roku muszą być wyposażone w urządzenia pokładowe ERTMS/ETCS, wyposażone w baseline 3.4.0, lub 3.6.0, a zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji pojazdów zgodnych z TSI musi uwzględniać badanie i potwierdzenie zgodności z urządzeniami przytorowymi tego poziomu w odpowiedniej baseline.

Nie zmieniła się natomiast wartość podpisanej umowy. Wynosi ona 193 500 000.00 PLN netto.

Jak udało nam się ustalić pierwsze składy dla Wielkopolski są już wyprodukowane. Aktualnie trwają jazdy testowe. Do nowego właściciela mają trafić w czerwcu br.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Wielkopolska
Elf2
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.