TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiedeń. Jazda na rowerze to ochrona klimatu
EUROCOMM-PR, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.01.2020 15:37:21
Wiedeń. Jazda na rowerze to ochrona klimatu

Austriacki Szczyt Rowerowy odbędzie się pod koniec marca w Wiedniu. Konferencja nosi hasło "Jazda na rowerze to ochrona klimatu". To największa i najważniejsza konferencja poświęcona promocji ruchu rowerowego w całej Austrii.

Austriacki Szczyt Rowerowy odbędzie się pod koniec marca w Wiedniu. Konferencja nosi hasło "Jazda na rowerze to ochrona klimatu". To największa i najważniejsza konferencja poświęcona promocji ruchu rowerowego w całej Austrii.

O polityce rowerowej w Austrii

13. Austriacki Szczyt Rowerowy odbędzie się pod koniec marca br. w Gösserhallen w Wiedniu. To największa konferencja dotycząca polityki rowerowej w całej Austrii. Główne sympozjum jest organizowane we współpracy z Federalnym Ministerstwem Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, miastem Wiedeń i Wiedeńską Agencją ds. Mobilności. W czasach zmian klimatycznych, akcji "Fridays for Future" i coraz wyższych temperatur, potrzebne są nowe podejścia i rozwiązania w sektorze transportu. Zostaną one omówione w Wiedniu przez około 500 ekspertów z Austrii i Europy.

Plan: 13 procent ruchu rowerowego

Zgodnie z nową strategią klimatyczną i energetyczną #mission2030 przyjętą przez austriacki rząd, celem do 2025 roku jest zwiększenie udziału ruchu rowerowego z 7 do 13 procent. W Austrii 40 procent przejazdów samochodem jest wciąż krótszych niż 5 km, a to idealny dystans dla rowerzystów.

"Jazda na rowerze jest istotnym elementem ochrony klimatu w dzielnicach, gminach i miastach. Wspólnie chcemy zbadać i przedyskutować możliwości roweru w walce z kryzysem klimatycznym z wielu różnych perspektyw" - mówi Martin Blum, przedstawiciel Wiednia ds. ruchu rowerowego i dyrektor Wiedeńskiej Agencji Mobilności, która organizuje wydarzenie.

Rola roweru a ochrona klimatu

Ochrona klimatu jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Jaka jest w tym rola roweru? Jaka infrastruktura rowerowa w miastach i gminach ma sens? Jakie zasoby i struktury są potrzebne? Eksperci ze świata biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, polityki i administracji spotkają się w austriackiej stolicy, aby odpowiedzieć na te pytania.

Parada rowerowa

Częścią szczytu rowerowego są też wycieczki rowerowe i liczne możliwości nawiązywania kontaktów. W niedzielę 29.03.2020 roku w Wiedniu odbędzie się parada rowerowa - Radparade. Na tę wspólną wycieczkę rowerową wzdłuż wiedeńskiej Ringstrasse są również zaproszeni uczestnicy szczytu. Coroczna Radparade przyciąga tysiące rowerzystów do historycznego centrum Wiednia.

Rejestracja na szczyt rowerowy jest już możliwa. Uczestnicy z krajów Europy Południowo-Wschodniej, studenci i członkowie organizacji pozarządowych mogą korzystać z atrakcyjnych rabatów, a nawet bezpłatnego wstępu. Regularna opłata za udział w dwudniowej konferencji wynosi 49 euro.

Rejestracja na konferencję i dalsze informacje na stronie www.radgipfel2020.at
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wiedeń
klimat
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.