TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej połączeń z Tczewa do Trójmiasta. I piąty Impuls
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2019 17:09:09
Więcej połączeń z Tczewa do Trójmiasta. I piąty Impuls (foto: UMWP)

Przewozy Regionalne uruchomią więcej połączeń z Tczewa do Trójmiasta, zwłaszcza w porannym szczycie. Dodatkowe cztery pary pociągów połączą miasto z Gdańskiem. Dwie pary pojadą też w dłuższej relacji z Tczewa do Gdyni.

Przewozy Regionalne uruchomią więcej połączeń z Tczewa do Trójmiasta, zwłaszcza w porannym szczycie. Dodatkowe cztery pary pociągów połączą miasto z Gdańskiem. Dwie pary pojadą też w dłuższej relacji z Tczewa do Gdyni.

Dodatkowe składy będą kursować w dni robocze, już od poniedziałku 1 kwietnia 2019 r.

Pasażerowie zgłaszali nam problemy z przepełnieniem pociągów w porannym szczycie przewozowym. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom uruchamiamy dodatkowe pociągi pomiędzy Tczewem a Trójmiastem. Będą to cztery pary pociągów w relacji Tczew – Gdańsk Wrzeszcz. Co ważne, podróż będzie szybsza, bo składy zatrzymają się tylko na stacjach Pruszcz Gdański i Gdańsk Główny – informuje Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Z Tczewa do centrum Gdańska dojedziemy w mniej więcej 22 minuty. Będą też dwie pary pociągów w dłuższej relacji, z Tczewa do Gdyni. – Oznacza to, że w porannym szczycie pociągi z Tczewa do Gdańska będą odjeżdżać co około 12 minut – dodaje wicemarszałek Świlski.

Do obsługi połączeń skierowany zostanie m.in. piąty Impuls EN90, który został dostarczony na Pomorze przez Newag. Łącznie na trasach regionu ma kursować dziewięć takich pojazdów. Dostawy są realizowane od 2018 roku i mają zakończyć się w 2020 roku. Być może Newag jednak przyspieszy i wszystkie jednostki pojawią się jeszcze w roku bieżącym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Pomorskie
ezt
Impuls
Tczew
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.