TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej pociągów do Piwnicznej i Muszyny
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.06.2019 12:01:51
Więcej pociągów do Piwnicznej i Muszyny

Od dziś (15 czerwca) mieszkańcy i turyści będą mogli szybko i komfortowo dotrzeć do Muszyny. Uruchomiono bowiem dodatkowe połączenia kolejowe na trasie Nowy Sącz - Muszyna.

Od dziś (15 czerwca) mieszkańcy i turyści będą mogli szybko i komfortowo dotrzeć do Muszyny. Uruchomiono bowiem dodatkowe połączenia kolejowe na trasie Nowy Sącz - Muszyna.

Pod koniec maja została też zwiększona liczba pociągów kursujących pomiędzy Nowym Sączem a Piwniczną.

Utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane budową nowego mostu Heleńskiego zmieniły preferencje komunikacyjne mieszkańców Sądecczyzny, którzy poznali alternatywę wobec indywidualnych podróży samochodem - podkreślił Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Poszerzenie oferty przewoźników to dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region. Wszyscy zainteresowani będą mogli szybko i w komfortowych warunkach dojechać do Piwnicznej, czy Muszyny - dodał marszałek Witold Kozłowski.

Mieszkańcy doliny Popradu coraz częściej wybierali połączenia kolejowe jadąc do pracy i szkół w Nowym Sączu. W związku z tym samorząd Małopolski postanowił dalej rozwijać ofertę z Nowego Sącza do Piwnicznej i Muszyny. Pierwotne plany zakładały uruchomienie wszystkich dodatkowych połączeń od maja 2019 roku. Na przeszkodzie stanęły jednak roboty torowe.

Od kwietnia 2019 roku oferta kolejowa powiększyła się o trzy składy pociągów relacji Nowy Sącz – Rytro, wydłużonych do Piwnicznej, dwie pary pociągów relacji Tarnów – Piwniczna, wydłużonych do Muszyny, jeden pociąg z Nowego Sącza przez Tarnów do Muszyny, jeden pociąg Tarnów-Nowy Sącz-Piwniczna. W sumie uruchomiono osiem nowych pociągów relacji Nowy Sącz – Piwniczna – Nowy Sącz oraz jeden nowy pociąg z Nowego Sącza do Muszyny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Muszyna
Nowy Sącz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.