TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiata pokaże ci, gdzie jest tramwaj i autobus. W Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.02.2020 18:00:50
Wiata pokaże, gdzie jest tramwaj i autobus. W Krakowie; fot. AMS

Firma AMS uruchomiła innowacyjną technologię Digital Citylight, dzieki której można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku. Na razie w tylko w Krakowie

Mieszkańcy Krakowa na multimedialnych ekranach w wiatach przystankowych mogą już śledzić w czasie rzeczywistym położenie autobusów i tramwajów.

Na ekranach Digital Citylight AMS można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku.

Innowacja na przystankach

Informacje, które do tej pory były dostępne tylko w dedykowanych aplikacjach, firma AMS przeniosła na ekrany nośników zamontowanych na przystankach. Teraz każdy pasażer może zobaczyć aktualne położenie autobusów i tramwajów znajdujących się w pobliżu przystanku i sprawdzić, kiedy dojadą na miejsce. Przypomina to mapę kontroli ruchu pojazdów komunikacji miejskiej poruszających się po ulicach Krakowa.

Dodatkowo na cyfrowych nośnikach pojawiają się informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Aby zobaczyć mapę poruszających się pojazdów komunikacji miejskiej, wystarczy nacisnąć przycisk "Zobacz więcej" na urządzeniu.

Zdaniem AMS i ZTP

-"Zmniejszyliśmy barierę dostępności usług cyfrowych dla osób, które nie korzystają z aplikacji i usług cyfrowych w telefonach. Wpisujemy się jednocześnie w szeroko rozumiany trend Smart City – powiedział Robert Bartoszcze, dyrektor ds. digital w firmie AMS, odpowiedzialny za wdrożenie systemu na przystankach.

-"Mieszkańcy Krakowa często zwracają uwagę, jak komfortowym rozwiązaniem jest informowanie o godzinie odjazdu pojazdu za pomocą elektronicznych tablic na przystankach. Nie muszą wtedy sprawdzać rozkładów jazdy w gablocie czy w aplikacji w telefonie komórkowym. Jestem przekonany, że nowy sposób prezentacji Systemu Informacji Pasażerskiej z rzeczywistym położeniem pojazdów na mapach będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla pasażerów – dodał Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, który współpracuje z firmą AMS przy tym projekcie.

Gdzie śledzimy?

Innowacyjny system informacji pasażerskiej jest dostępny na następujących przystankach:

al. Andersa - przystanek "DH Wanda"

al. Bora-Komorowskiego - przystanek "Bora-Komorowskiego"

al. Krasińskiego - przystanek "Muzeum Narodowe"

al. Mickiewicza - przystanek "AGH/UR"

ul. Basztowa - przystanek "Stary Kleparz"

ul. Basztowa - przystanek "Teatr Słowackiego"

ul. Kalwaryjska - przystanek "Korona"

ul. Karmelicka - przystanek "Teatr Bagatela"

ul. Konopnickiej - przystanki "Rondo Grunwaldzkie"

ul. Nawojki - przystanek "Miasteczko Studenckie AGH"

ul. Westerplatte - przystanek "Poczta Główna"
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
informacja
AMS
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.