TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Węgrzy mocno wchodzą w Neoplany
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.03.2019 10:00:31
Węgrzy mocno wchodzą w Neoplany

Lider węgierskiego rynku przewozów międzymiastowych - firma Volán Buszpark - zamówiła 43 autokary Neoplan Tourliner. To już kolejne tak duże zamówienie pojazdów niemieckiej marki.

Lider węgierskiego rynku przewozów międzymiastowych - firma Volán Buszpark - zamówiła 43 autokary Neoplan Tourliner. To już kolejne tak duże zamówienie pojazdów niemieckiej marki.

W ciągu trzech ostatnich lat Volan zakupił aż 104 pojazdy typu Neoplan Tourliner. Służą one do obsługi zarówno lokalnych, jak i dalekobieżnych podróży. Jak zapowiedział zarząd węgierskiej spółki, firma chce zapewnić pasażerom jak najwyższy poziom usług - zwłaszcza w podróżach między głównymi hubami transportowymi w kraju.

Najnowsze Neoplany zostaną dostarczone do końca maja br.

Liniowy kierunek

Generalnie autobusy i autokary na Węgrzech są jednym z najbardziej popularnych środków transportu publicznego. Najnowsze nabytki Volan wzmocnią linie w południowych, wschodnich i zachodnich regionach kraju. Wszystkie pojazdy zostaną wyposażone w silniki MAN D2676 Euro 6 o mocy 460 KM (228 kW) zestrojone z 12-biegowymi automatami MAN TipMatic. Zdaniem węgierskiego przewoźnika taki zestaw napędowy zapewnia odpowiednią moc i wyjątkowo cichy styl jazdy.

Każdy z autokarów może przewieźć 50 pasażerów. Dodatkowo autobusy będą posiadać m.in. klimatyzację, ekspres do kawy, Wi-Fi , a także nowość - system informacyjny oparty na GPS, który poinformuje pasażerów na temat czasu przybycia do docelowego miejsca.

Pojazdy będą także wyposażone w pełen pakiet w zakresie aktywnego bezpieczeństwa - w tym elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP), system kontroli trakcji (ASR), system kontroli pasa ruchu (LGS) i asystent hamowania awaryjnego (EBA).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
autokar
Neoplan
Węgry
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.