TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

We wtorek ruszają konsultacje ws. zmian po otwarciu metra na Woli
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 13.01.2020 13:15:49
We wtorek ruszają konsultacje ws. zmian po otwarciu metra na Woli

We wtorek odbędzie się pierwsze z cyklu sześciu spotkań konsultacyjnych dotyczących zmian w transporcie publicznym po uruchomieniu odcinka II linii metra na Woli. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych.

We wtorek odbędzie się pierwsze z cyklu sześciu spotkań konsultacyjnych dotyczących zmian w transporcie publicznym po uruchomieniu odcinka II linii metra na Woli. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych.

Jak informowało Metro Warszawskie, przewidywany termin uruchomienia nowych stacji drugiej linii metra na Woli to 4 kwietnia. Trzy nowe stacje będą nosiły nazwy: Księcia Janusza, Młynów oraz Płocka. W połowie września został uruchomiony nowy odcinek metra na Pradze-Północ i Targówku obejmujący stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka.

W poniedziałkowym komunikacie stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego podkreślił, że dzięki nowemu odcinkowi II linii metra możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. "Przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, metro w tym samym czasie zaoferuje ok. 24 tys. miejsc" - czytamy.

Po uruchomieniu podziemnej kolei ma zmienić się komunikacja naziemna. "W przygotowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zapewnienie dogodnego dojazdu do metra, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych, a po ich wprowadzeniu w godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa autobusy będą odjeżdżały co ok. minutę" - napisał ZTM.

Zmiany dotyczyć będą linii: 102, 103, 105, 109, 112, 129, 136, 149, 154, 167, 171, 184, 190, 197, 201, 202, przyśpieszonych linii 517, 520 oraz E-2, a także obsługujących tereny podwarszawskie linii 714, 719 oraz 729. Całkowitej likwidacji ma ulec linia 155, powstaną z kolei dwie nowe: 106 kursująca na trasie Młynów - Browarna oraz 271 kursująca na trasie Karolin - Metro Księcia Janusza.

W związku z planowanymi zmianami ZTM organizuje serię sześciu spotkań konsultacyjnych w dzielnicach, których zmiany dotyczą najbardziej, czyli Śródmieściu, Woli i Bemowie. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17 w budynku urzędu dzielnicy na Bemowie.

Mieszkańcy mogą też zgłaszać swoje uwagi do 9 lutego drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
linia
metro
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.