TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

We Lwowie będzie problem z berlińskimi Tatrami?
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.08.2018 13:04:19 1 komentarz
We Lwowie będzie problem z berlińskimi Tatrami? (źródło: Facebook)

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Lwów zakupił z Berlina wagony Tatra. Po wymianie wózków miały wyjechać na trasy. Ale jak się okazuje może być z tym problem.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Lwów zakupił z Berlina wagony Tatra. Po wymianie wózków miały wyjechać na trasy. Ale jak się okazuje może być z tym problem.

W sprowadzonych wagonach drzwi otwierają się na zewnątrz. A to oznacza, że mogą one nie obsłużyć niektórych przystanków, których infrastruktura nie jest przystosowana do takiego rozwiązania. Krawężniki na niektórych z nich są na wysokości nawet 36 cm. To skutecznie uniemożliwia otwarcie drzwi przez ex-berlińskie wagony.

W lwowskim magistracie zapewniają jednak, że problem ten jest im znany i nie stanowi … problemu. Z pomocą ma przyjść lokalny producent tramwajów – Elektron, który zmodernizuje drzwi w wagonach w taki sposób, aby nie było problemów z obsługą wszystkich przystanków. Mimo, że o takiej sytuacji było wiadomo już wcześniej żadne konkretne działania nie zostały jeszcze podjęte. Mówi się dopiero o konieczności zamontowania specjalnych gum i przycinanie drzwi w nowych Tatrach. Nie ma natomiast w tej chwili możliwości przebudowania przystanków, taka ewentualność nie jest zatem brana pod uwagę w lwowskim magistracie. Ale ku takiemu rozwiązaniu skłania się przewoźnik, tłumacząc, że odcięcie części drzwi będzie skutkować sygnalizowaniem motorniczemu, że są one otwarte. Zdaniem Olega Berezy, szefa Lvivelectrotrans, lepiej byłoby przyciąć krawężniki, na przystankach w centrum miasta, bo tam przewoźnik chciałby skierować nowe nabytki. Mamy zatem sytuację trochę patową i jakby trochę znajomą.

Na razie nowe wagony na trasy nie wyjechały. I w związku z zaistniałą sytuacją nie wiadomo kiedy wyjadą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lwów
Tatra
  • Jakub Michalczyk – 10.08.2018

    Oni je tylko zakupili. Kto powiedział że mają jeżdzić.😁😉

  • Jerzy Gicala – 10.08.2018

    Obetną drzwi zamiast dostosować przystanki

  • allensteiner – 11.08.2018

    Powinni całkiem zdemontować drzwi, ewentualnie można zastawiać wyjścia snopkami.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.