TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawskie tramwaje coraz punktualniejsze
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.02.2017 23:40:16 2 komentarze
Warszawskie tramwaje coraz punktualniejsze

W 2016 roku prawie 92% kursów tramwajowych zostało zrealizowanych zgodnie z rozkładem jazdy. Oznacza to wzrost o 4% w ciągu ostatnich 10 lat.

Według danych ZTM Warszawa w 2016 roku prawie 92% kursów tramwajowych zostało zrealizowanych zgodnie z rozkładem jazdy. Oznacza to wzrost o 4% w ciągu ostatnich 10 lat.

W porównaniu z dwoma wcześniejszymi latami po niewielkim spadku w 2015 roku, ponownie odnotowano wzrost liczby kursów zrealizowanych zgodnie z rozkładem jazdy. Tramwaje w 2014 roku podjeżdżały punktualnie na przystanki w 93,55% przypadków, a w 2015 roku ? w 90,3%.

Poprawę punktualności najwyraźniej widać w dłuższym przedziale czasowym. 10 lat temu dla tramwajów odnotowano punktualność na poziomie 87,67% W porównaniu z ubiegłym rokiem, oznacza to wzrost ponad 4% dla tramwajów.

Sposób kontroli punktualności komunikacji miejskiej zależy od rodzaju pojazdu. W przypadku tramwajów pomiary punktualności wykonywane są automatycznie za pomocą systemów informatycznych.

Za punktualny uznaje się kurs, gdy pojazd odjeżdża z przystanku w przedziale czasowym od jednej minuty przed czasem rozkładowym do trzech minut po czasie rozkładowym. Zarząd Transportu Miejskiego nalicza przewoźnikom kary finansowe za kursy niepunktualne z ich winy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszwa
  • aaa – 21.06.2017

    Może statystycznie i punktualniejsze, ale nadal jeżdżą stadami. Kilka naraz a potem długo, długo nic. Polecam przystanek Muranowska w stronę Centrum.

  • Tomasz – 12.12.2017

    Wielka szkoda że wszystkie Ztm nie wiedzą że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO.....no ale kto tam ma doświadczenie w tramwajach....???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.