TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawskie tramwaje coraz punktualniejsze
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.02.2017 23:40:16
Warszawskie tramwaje coraz punktualniejsze

Według danych ZTM Warszawa w 2016 roku prawie 92% kursów tramwajowych zostało zrealizowanych zgodnie z rozkładem jazdy. Oznacza to wzrost o 4% w ciągu ostatnich 10 lat.

W porównaniu z dwoma wcześniejszymi latami po niewielkim spadku w 2015 roku, ponownie odnotowano wzrost liczby kursów zrealizowanych zgodnie z rozkładem jazdy. Tramwaje w 2014 roku podjeżdżały punktualnie na przystanki w 93,55% przypadków, a w 2015 roku ? w 90,3%.

Poprawę punktualności najwyraźniej widać w dłuższym przedziale czasowym. 10 lat temu dla tramwajów odnotowano punktualność na poziomie 87,67% W porównaniu z ubiegłym rokiem, oznacza to wzrost ponad 4% dla tramwajów.

Sposób kontroli punktualności komunikacji miejskiej zależy od rodzaju pojazdu. W przypadku tramwajów pomiary punktualności wykonywane są automatycznie za pomocą systemów informatycznych.

Za punktualny uznaje się kurs, gdy pojazd odjeżdża z przystanku w przedziale czasowym od jednej minuty przed czasem rozkładowym do trzech minut po czasie rozkładowym. Zarząd Transportu Miejskiego nalicza przewoźnikom kary finansowe za kursy niepunktualne z ich winy.Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszwa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.