TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa. Trwają zapisy do projektu Rowerowy Maj
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.01.2020 19:37:13
Warszawa. Trwają zapisy do projektu Rowerowy Maj

Można już zapisywać się do tegorocznej warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj. Stolica bierze udział w projekcie po raz piąty.

Można już zapisywać się do tegorocznej warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj. Stolica bierze udział w projekcie po raz piąty.

Po raz piąty

Rowerowy Maj to akcja wymyślona w Gdańsku, z którego rozprzestrzeniła się po całej Polsce. W jej ramach uczniowie jeżdżą do swoich szkół i przedszkoli na hulajnogach, rolkach lub rowerach – zbierają punkty i wygrywają nagrody. Kampania promuje zdrowe i aktywne podróże wśród młodzieży, dzieci i nauczycieli.

Przez zabawę z elementami rywalizacji uczymy jak bezpiecznie poruszać się rowerem, pokazujemy dobre maniery na drodze, mówimy o wpływie naszych wyborów na środowisko naturalne. Zapraszamy do udziału szkoły podstawowe i przedszkola. Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego 2020 r. włącznie. Rejestracja odbywa się za pomocą elektronicznego formularza – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Zaproszenie dla szkół i wolontariat

W Warszawie po raz drugi udział w projekcie mogą wziąć przedszkola. Szkoły podstawowe biorą udział w kampanii od początku. Uczniowie takich szkół mogą uczestniczyć w kampanii jako wolontariusze.

ZDM przypomina, że niezmienne pozostają podstawowe zasady akcji:

  • Promujemy zrównoważoną mobilność, ruch i zdrowie
  • Do udziału w kampanii musi zgłosić się cała placówka (szkoła lub przedszkole)
  • Organizujemy warsztaty dla wszystkich chętnych klas i grup (od tego roku będą obowiązywały zapisy na warsztaty)
  • Przekazujemy stojaki rowerowe (szczegóły w poglądowej wersji formularza)

Zgłoszenia

Przed wysłaniem zgłoszenia można zapoznać się z pytaniami, do czego szczególnie zachęca ZDM placówki, które zapisują się po raz pierwszy. Zobacz szczegóły.

Kontakt ws. kampanii

e-mail:rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa

tel. (22) 55 89 346

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rowerowy maj
ZDM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.