TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa. Rowerem po Puławskiej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 31.12.2019 19:19:55 1 komentarz
Zdj. ZDM Warszawa

W Warszawie oddano do użytku drogę rowerową na ulicy Puławskiej. Jak informuje ZDM to największa pojedyncza inwestycja rowerowa w historii Warszawy, tworząca wraz z istniejącym wcześniej odcinkiem korytarz o łącznej długości ponad 12 km kilometrów.

W Warszawie oddano do użytku drogę rowerową na ulicy Puławskiej. Jak informuje ZDM to największa pojedyncza inwestycja rowerowa w historii Warszawy, tworząca wraz z istniejącym wcześniej odcinkiem korytarz o łącznej długości ponad 12 km kilometrów.

Kilka etapów inwestycji

Realizacja inwestycji była podzielona na kilka odcinków, a jej otwarcie etapowane. W zeszłym roku cieszyć się mogliśmy m.in. z otwarcia węzła "Wyścigi", który rowerzyści mogą teraz pokonać dzięki nowemu układowi ramp, pochylni i dostosowanych przejazdów podziemnych. Teraz przyszedł czas na ostatni zamknięty do niedawna odcinek, czyli Domaniewska-Wałbrzyska. Trasa jest już w całości oddana do użytku, w całości przejezdna – poinformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Trudności z realizacją

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie miał problemy z realizacją całej inwestycji. Projekt drogi rowerowej został zaprojektowany przez pracowników ZDM. Była to ostatnia inwestycja wykonana z dofinansowaniem unijnym w ramach programu ZIT WOF

W zaprojektowanie i zrealizowanie tak dużej inwestycji oprócz ogromu czasu i umiejętności zostało też włożone mnóstwo serca. Raz wybudowana i oddana do użytku droga będzie przez wiele lat służyć w codziennych podróżach. Dlatego ufamy, że całość nie zostanie zapamiętana przez pryzmat zamieszania z przedłużającym oddaniem do użytku końcowego fragmentu trasy – napisał Pełnomocnik w komunikacje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Puławska
droga
  • Sebastian17 – 09.01.2020

    I co, porządnie kręta? A zrobili dodatkowo odgięcia toru jazdy i progi zwalniające przed przejazdami? No bo rowerzyści tak często przekraczają dopuszczalne prędkości. Nie to, co samochody - rzadko 30 przekraczają.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.