TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa podwyższa podatek od autobusów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2019 12:00:06
Warszawa podwyższa podatek od autobusów; fot Raf Trans

Warszawscy radni zgodzili się na nowe, zdecydowanie wyższe stawki podatku od środków transportowych.

7 listopada Warszawscy radni zgodzili się na nowe, podwyższone stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych. Podobnie jak w poprzednich latach stawki dla pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym będą niższe o 40 proc. od podstawowych.

Zgodnie z przyjętą w czwartek uchwałą ws. stawek podatku mocno wzrosną stawki podatku od środków transportowych.

Od samochodu ciężarowego o masie całkowitej nie mniejszej niż 15 ton stawka wyniesie 1 474 zł, co stanowi 46 proc. stawki maksymalnej i powoduje zmianę w stosunku do roku 2019 o 6 zł. Od samochodu ciężarowego o masie równej lub wyższej niż 25 ton stawka podatku wyniesie 1 855 zł, co stanowi 57 proc. stawki maksymalnej i powoduje zmianę w stosunku do roku 2019 o 33 zł.

Z kolei stawka podatku dla autobusu o ilości miejsc nie mniejszej niż 30 miejsc wyniesie 1 254 zł, co stanowi 50 proc. stawki maksymalnej. Oznacza to, że stawka w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrośnie o 22 zł. Jeśli autobus ma mniej niż 22 miejsca, opłata wyniesie 995 zł; w przypadku pojazdu, którego liczba miejsc wynosi od 22 do 29, będzie to 1004 zł.

Jak podkreślono w projekcie uchwały, wzorem lat poprzednich Rada Miasta zaproponowała zróżnicowanie części stawek podatku od środków transportowych i określenie ich na poziomie niższym od stawek podstawowych o 10 proc. dla środków transportowych wyprodukowanych w 2018 roku i nowszych. Ponadto dla pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym zaproponowano stawki niższe o 40 proc. od stawek podstawowych.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.