TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa - Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście znów deptakiem
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.04.2019 15:00:25
Zdj. ZTM Warszawa

Ścisłe centrum Warszawy - Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście - od 20 kwietnia będą deptakiem dla pieszych i rowerzystów.

Ścisłe centrum Warszawy - Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście - od 20 kwietnia będą deptakiem dla pieszych i rowerzystów.

Od soboty, 20 kwietnia do połowy października na ulicach Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na odcinku od ronda de Gaulle'a do Senatorskiej będzie obowiązywała weekendowa organizacja ruchu. Oznacza to, że Trakt Królewski oznakowany będzie jako strefa zamieszkania i dopuszczony będzie na nim wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania, a takżerowerów.

Miasto stołeczne Warszawa informuje, że wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice będzie możliwy wyłącznie ze Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda . Ch. de Gaulle'a oraz z Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia.

"Na ul. Bednarskiej wprowadzany będzie ruch dwukierunkowy, aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską będą mogli wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica będzie także wyłączona z parkowania). Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem. W weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (pl. Teatralny) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Nastąpią również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii E-2, 111, 116, 180, 222, 503 i 518, w kierunku północnym pojadą Al. Jerozolimskimi do Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku będą kursowały ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Krucza.

Podobnymi trasami Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną będą jeździły od Świętokrzyskiej autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 pojadą zaś ulicami Marszałkowską i Królewską

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać w każdy weekend do połowy października, w święta, a także w dni okołoświąteczne tj.: 29 i 30 kwietnia, 2 maja, 21 czerwca oraz 16 sierpnia.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach:www.infoulice.um.warszawa.plorazwww.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras komunikacji miejskiej można znaleźć na: www.ztm.waw.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM
deptak
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.