TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa. Nowa droga rowerowa na ul. Kaliskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.01.2020 18:20:50
Zdj. ZDM Warszawa

W ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego zakończyła się budowa drogi rowerowej na ul. Kaliskiego w Warszawie. Na projekt zagłosowało 512 mieszkańców.

W ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego zakończyła się budowa drogi rowerowej na ul. Kaliskiego w Warszawie. Na projekt zagłosowało 512 mieszkańców.

Droga rowerowa na ul. Kaliskiego

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył budowę drogi dla rowerów na ul. Kaliskiego (pętla Stare Bemowo – Archimedesa) wraz z szeregiem dodatkowych usprawnień rowerowych w ciągu ul. Radiowej. Na pomysł realizacji projektu zagłosowało w budżecie obywatelskim 512 mieszkańców.

W ramach inwestycji wyniesiono przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na skrzyżowaniu z ul. Gąsiorowskiego. Odseparowano również drogi dla rowerów od chodnika pasem zieleni. W ramach prac ZDM wyremontował też cały chodnik na odcinku objętym projektem. Na skrzyżowaniu z ulicą Archimedesa wybudowane zostały jednokierunkowe łączniki do jezdni. Dalszy ciąg drogi dla rowerów jest planowany.

Na ul. Archimedesa zbudowano jednokierunkowy łącznik, który ułatwia wjazd na drogę dla rowerów oraz podkreśla, że tam, gdzie jej nie ma, miejsce rowerzysty jest na jezdni.

Nowy przetarg

ZDM ogłosił przetarg, na który można składać oferty do 15 stycznia. Dokumentacja przetargowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Kaliskiego
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.