TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa ma pierwsze słoneczne wiaty
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.12.2019 14:30:30
Warszawa ma nowe wiaty. Dwie na słońce ; fot. ZTM Warszawa

ZTM w Warszawie zakończył montaż nowych wiat przystankowych. Dwadzieścia trzy nowe zadaszenia stanęły w wielu miejscach Warszawy – od Białołęki po Ursus.

ZTM w Warszawie zakończył montaż nowych wiat przystankowych. Dwadzieścia trzy nowe zadaszenia stanęły w wielu miejscach Warszawy – od Białołęki po Ursus.

Dwie z nich są szczególne – ustawione w ramach testu ze środków Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok mają ogniwa fotowoltaiczne. Wiata na przystanku Trakt Lubelski – Las 01 dzięki nim jest w pełni oświetlona.

-"Wyposażona została w lampy, które zapalają się o zmierzchu i gasną nad ranem. W godzinach nocnych oświetlenie domyślnie ustawione jest na połowę swojej mocy i dopiero pojawienie się pasażera pod wiatą powoduje rozświetlenie do pełnej mocy - informuje służby prasowe ZTM.

Druga "rozświecona" wiata jest na przystanku Rzeszotarskiej 01 przy al. "Solidarności". W tym wypadku zastosowano jednak inne rozwiązanie – podświetlona jest tylko gablota informacyjna, której oświetlenie zapala się wieczorem i gaśnie nad ranem. W ten sposób chcemy przetestować taki sposób oświetlania wiat, tak aby w przyszłości, gdy będziemy wyposażali zadaszenia w oświetlenie, wybrać jak najlepsze rozwiązanie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
fotowoltaika
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.