TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa ma czym jeździć, ale może szybko nie być niskopodłogowych wagonów?
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.02.2019 12:14:51 5 komentarzy
Warszawa ma czym jeździć, ale może szybko nie być niskopodłogowych wagonów?

Sytuacja z przetargiem na wagony dla Tramwajów Warszawskich oczywiście martwi nas – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor ZTM Warszawa Wiesław Witek.

Sytuacja z przetargiem na wagony dla Tramwajów Warszawskich oczywiście martwi nas – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor ZTM Warszawa Wiesław Witek.

Ale dodał jednocześnie, że Warszawa ma czym jeździć. Z drugiej jednak strony Dyrektor ZTM słusznie zauważył, że Konstale kiedyś trzeba wymienić. Wisław Witek przypomniał, że PESA złożyła wczoraj odwołanie od wyników przetargu na dostawę nawet 213 wagonów, który wygrał Hyundai. Zobaczymy co z tego wyniknie – skwitował Witek.

Oczywistym jest, że złożone odwołanie można znacznie opóźnić dostawy, o ile ich całkowicie nie zablokuje. Obecnie po stolicy jeździ prawie 530 składów tramwajowych, z czego 311 to wagony niskopodłogowe. Gdyby udało się pozytywnie zakończyć przetarg to Tramwaje Warszawskie miałyby 100% niskopodłogowego taboru. Teraz wymiana ta staje pod znakiem zapytania. Z oczywistych powodów musi nastąpić, pytanie tylko jak szybko nastąpi. Teraz musimy czekać na werdykt KIO.

Warto w tym kontekście dodać, że Tramwaje Warszawskie są drugim co do wielkości przewoźnikiem w Warszawie. W 2018 roku z jego usług skorzystało 24,2% pasażerów (286,5 mln). To ponad 6% więcej niż w roku 2017 (+17 mln pasażerów). Obsługują 25 linii. Tabor przewoźnika jest najstarszy i w pewnej części wysokopodłogowy. To uzasadnia szybką jego wymianę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
przetarg
ZTM Warszawa
 • Edi – 20.02.2019

  Ta ogólna histeria dotyczaca przetargu jest juz nie do zniesienia. Jak tak dalej pojdzie to przez oszolomow nie bedzie ani koreanczykow ani pesy ani nic innego. Przepadnie dotacja i wtedy to bedzie bol glowy. Niech wawa podpisze umowe z hyundaiem i będzie dobrze

 • DorisDorota – 20.02.2019

  Serdecznie dziękujemy PESIE, która sama ma ogromny problem z terminowością, za opoźnianie innych... Zasady fair - play chyba są jej obce...

 • EwelaMo – 20.02.2019

  Pesa się nie wyrabia, psuje i w ogóle jest do niczego. Dali by spokój z tymi odwołaniami, no serio.

 • EwelaMo – 20.02.2019

  @Robert WesterSkąd taki wniosek? Odwołania od przetargów najczęściej kończą się tylko przedłużeniem procedury i marnowaniem pieniędzy, a wygrywa i tak lepszy, tańszy dostawca - ten sam co wygrał w pierwszym przetargu.

 • MajkeloAngelo – 20.02.2019

  Śmiech na sali z tą Pesą. Jak małe dzieci, które nie potrafią się pogodzić z przetargiem. Pewnie im ktoś z PiSu przyszedł i powiedział, że za ćwierć bańki ogarnie im elegancko cały przetarg, to zażyczyli sobie więcej no i teraz jest dym jak 150. A gościowi już zapłacono :DKatastrofa i beka straszna. Może Pesa się nauczy robić dobre tramwaje.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !