TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa frontem do Wisły - z nowymi bulwarami
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 15.03.2019 15:00:50
Warszawa frontem do Wisły - z nowymi bulwarami

Ostatni odcinek zmodernizowanych bulwarów Wiślanych otwarty.

Strefa do ćwiczeń, zieleń, skatepark i fontanny. W środę przy pomniku Syreny otwarto ostatni wyremontowany fragment bulwarów Wiślanych. Nowa część nadwiślańskiej promenady jest już dostępny dla warszawiaków i turystów.

Trzeci odcinek promenady od wysokości Tamki do ul. Boleść o długości 175 metrów był remontowany jako ostatni ze względu na prace przy budowie II linii metra oraz stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Jego otwarcie początkowo planowano przed wyborami samorządowymi na jesieni ubiegłego roku. Potem przesunięto je na 31 stycznia. W środę wreszcie udostępniono warszawiakom i turystom zmodernizowany odcinek promenady.

Pod mostem Świętokrzyskim na Powiślu do dyspozycji mieszkańców jest m.in. skatepark oraz strefa do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zamontowano, również kaskadową fontannę, a wkrótce zostaną uruchomione kraniki wypuszczające mgiełkę.

Podpory mostu przy pomniku Syreny udekorowano artystyczną mozaiką. Natomiast skwer u zbiegu ul. Tamka, Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej ozdobiły dęby, cisy i kwiaty. Na bulwarach pojawiła się też nowa trawiasta skarpa oraz cztery hamaki, które ustawiono w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego.

Miejsce spotkań

Warszawiacy mają tu dostęp do bezpłatnej sieci WIFi. Zbudowano, także miejsce dla wodnej jednostki. Specjalna przystań jest wyposażona w przyłącze wodne, kanalizacyjne i elektryczne.

"Pojawiły się tu ławki, śmietniki i stojaki na rowery. Szczególnie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa, dlatego zamontowaliśmy monitoring i dodatkowe oświetlenie" - mówi Justyna Glusman, dyrektorka, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

"Mieszkańcy i turyści mogą chodzić po bulwarach. Rowerzyści w końcu przejechać wzdłuż całego odcinka, nie zjeżdżając na ulicę i wszyscy możemy cieszyć się tą przestrzenią" - dodała w trakcie otwarcia promenady Glusman.

"Ten odcinek, który dzisiaj oddajemy jest wynikiem ostatniego etapu konkursu, który zorganizowaliśmy w 2009 roku" - podkreślał z kolei Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

W planach Warszawy jest też zwiększenie liczby patroli straży miejskiej kontrolujących nadrzeczną promenadę. W połowie marca inwestorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na dzierżawę klubokawiarni nad Wisłą. Łączny koszt inwestycji to 175 mln złotych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bulwar
Wisła
Port Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.