TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa: Dwa wypadki tramwajowo-autobusowe na tym samym skrzyżowaniu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 16.06.2017 07:56:50 7 komentarzy
Warszawa: Dwa wypadki tramwajowo-autobusowe na tym samym skrzyżowaniu (źródło: Twitter)

10 osób zostało poszkodowanych po zderzeniu tramwaju z autobusem na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Królewskiej w Warszawie - poinformował PAP Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

10 osób zostało poszkodowanych po zderzeniu tramwaju z autobusem na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Królewskiej w Warszawie - poinformował PAP Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 18. Zderzył się tramwaj linii nr 35 z autobusem linii 107. W czwartek Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ wszczęła śledztwo ws. wypadku. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański, szczegółowe informacje dotyczące toczącego się postępowania będą znane w piątek. Śledczy na razie nie przesądzają, kto był sprawcą wypadku. Ze względu na liczbę osób poszkodowanych w wypadku, może być on badany pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Do kolejnego wypadku w tym samym miejscu doszło w czwartek przed godziną 19. Trzy osoby zostały poszkodowane po zderzeniu autobusu z tramwajem na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Królewskiej w Warszawie - poinformował PAP Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Ruch na drodze został wstrzymany. Zderzył się autobus linii 111 z tramwajem nr 18.

Jak podaje Świstak, ranne zostały 3 osoby, kierowca autobusu był zakleszczony w pojeździe, strażacy pomagali mu się wydostać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Warszawa
 • www – 16.06.2017

  Kierowcy obu autobusów nie zauważyli wielkich żółtych kloców na torach? Po prostu niewiarygodne. Może Policja wzięłaby się w końcu za kierowców warszawskich autobusów, bo notorycznie łamią przepisy, a przejeżdżanie na czerwonym jest notoryczne, czy przejeżdżanie progów dostosowanych do autobusów z pełną prędkością to prawie standard. Co to ma być?

 • xyz – 16.06.2017

  Tramwaj linii 35 a nie 25.

 • szakal – 17.06.2017

  @WWW, takie są wyśrubowane rozkłady jazdy. Może niech ZTM urealni czasy przejazdów, tym samym zwiększy bezpieczeństwo pasażerów.

 • www – 18.06.2017

  @szakal Słaba wymówka. Muszę szybciej skręcić przed tramwajem, bo co? Dojeżdżając jeden przystanek przed pętlą autobusy muszą pruć ile fabryka dała przez progi? Bez jaj. Przecież później te autobusy spokojnie długo stoją na pętli.Naprawdę kiepska wymówka. W ostatnich wypadkach byli ranni ludzie. Mamy tolerować głupotę kierowców i czekać na naprawdę dużą tragedię? A tak naprawdę to dla poszkodowanych ostatnio ludzi to nie jest tragedia? Przepraszam, ale z takimi wymówkami to ja się nie zgadzam. Policja powinna ruszyć do roboty i zacząć karać za głupotę póki nie jest za późno.

 • mgr kierowca z MZA – 19.06.2017

  www- przyjdź zobacz co to za praca. Pogadamy wtedy. Zobaczymy jak szybko ty zaczniesz pruć ile fabryka dała żeby chociaż chwilkę odstać na pętli. Wielu takich było co tak jak ty twierdzili i po przyjściu do takiej pracy optyka się im zmieniła. Pomijając już to że najprawdopodobniej to nie kierowcy w obu przypadkach zawinili, tylko motorowi. Zresztą to motorowi mają premię za punktualność a nie kierowcy autobusów. A przejeżdżanie na wczesnym czerwonym też z czego innego wynika niż ci się wydaje. Większość skrzyżowań jest nieprzystosowana do ruchu autobusowego, żółte trwa poniżej 3 wymaganych prawem sekund, więc nikt normalny nie drze hamulców żeby ludzi nie poprzewracać. Sam nieraz muszę przejechać na wcz. czerw, a zaznaczam że należę do grupy "jeżdżacej" 50 bez gnania ile fabryka dała. Progi dołożono? TAK Ogranicznia wstawiono? TAK A czasu przejazdu dodano? NIE! Wiesz o tym że są przystanki do których na dojechanie masz ZERO minut (w jednej minucie dwie przystanki). Wiesz że na takim 116 mam między Kostrzewskiego a Torem Stegny 1 minutę, światła, przystanek i 918 metrów do pokonania? Sam sobie policz czy to jest realne nawet jadąc 60 a nie 50? Czasem jak czytam wywody mających receptę na wszystko jak ty, to zastanawiam się, młodym rentierem jesteś? Czy może wciąż na garnuszku mamusi? Bo KAŻDY kto w tym grajdole zwanym Polską pracuje, wie że pracownik jest chłopcem do bicia z każdej strony, ale gdy pracownik coś zgłasza, to procedury poprawy najprostszej rzeczy trwają latami (jeżeli są w ogóle wszczynane, raporty najczęściej wyściełają kosz). Związki i SIP mają wszystko w d..., a ty się męczysz od lat z tymi samymi problemami, słysząc że "w końcu czas się za nich wziąć". Może w końcu czas się wziąć za nieudolne rządy, kolesiostwo przy obsadzaniu stanowisk decyzyjnych ludźmi bez pojęcia i doświadczenia którzy biorą 20-krotność pensji kierowcy nie robiąc w zasadzie nic. Bo kupić nowe autobusy każdy głupi jak pieniądze ma to umie. Ale naprawić za 500 PLN drzwi wejściowe na ekspedycję na Szczęśliwicach od PÓŁ ROKU nie da rady, pisuar za 300 PLN cieknie na Górczewskiej mimo generalnego remontu 4 miesiące temu. Na jego wykonanie wygrali oczywiście znajomi królika. Coś jeszcze ci dodać? Chcesz o tym pogadać? Przez 10 lat pracy w tym burdelu mam sporo ciekawych anegdot o firmie, komunikacji, ZTM, można by książkę napisać.

 • 5554 – 19.06.2017

  Te, Magister, wyluzuj, bo Ci pompka siądzie. To wszystko co piszesz jest prawdą. Jeśli się jednak na to nie uodporniłeś, to zostań kimś innym...

 • do 5554 – 19.06.2017

  Ja człowieka 'mgr' akurat rozumiem, czytając takie wypociny ludzi nie związanych z branżą i oderwanych od rzeczywistości, a przyjmujących rolę ekspertów, rzeczywiście można się zdenerwować. ;-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.