TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa bez tramwajowej pętli os. Górczewska
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 17.05.2019 10:07:20
Warszawa bez tramwajowej pętli os. Górczewska (foto: ZTM)

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć ze zmianami w ruchu Bemowie.

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć ze zmianami w ruchu Bemowie. Zostaną one wprowadzone w piątek wieczorem w związku z budową metra. Wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obu jezdni ul. Górczewskiej. Inaczej pojadą też tramwaje.

Rozpoczyna się zasadniczy etap budowy stacji C04 "Powstańców Śląskich", która powstanie pod południową jezdnią ul. Górczewskiej na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo. W związku z tym w tzw. fazie zero, która wprowadzona zostanie w piątek około godz. 22.00, wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obu jezdni ul. Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas północnej jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Konarskiego. Skręt w lewo w ul. Konarskiego będzie możliwy z sąsiedniego pasa.

Pierwsze zmiany pojawią się także na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Zamknięte zostaną przejazdy dla rowerów przez ul. Powstańców Śląskich po południowej stronie skrzyżowania oraz przez ul. Górczewską po jego wschodniej stronie. Rowerzyści będą kierowani do przejazdów po północnej i zachodniej stronie skrzyżowania.

Inaczej pojadą też tramwaje. Od soboty od początku kursowania wyłączone z ruchu zostanie torowisko od ul. Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. Linia 10 będzie kursować prosto ulicami: Powstańców Śląskich, al. Reymonta, Broniewskiego, Wólczyńską, Nocznickiego do pętli Metro Młociny. Z kolei linia 26 będzie jeździć ul. Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Natomiast składy linii 28 będą kursować ulicami: Powstańców Śląskich, Połczyńską, Wolską, al. Solidarności, Okopową, Towarową przez pl. Zawiszy, Grójecką do pętli na pl. Narutowicza.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 11. Na przystankach obecni będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
pętla
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.