TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa - 6,2 tys. rowerów i 1,8 tys. samochodów
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.04.2019 19:37:02
Warszawa - 6,2 tys. rowerów i 1,8 tys. samochodów

W Warszawie jest do wypożyczenia 6200 rowerów, 3650 elektrycznych hulajnóg, 1800 samochodów i 350 skuterów – tak wynika z danych zebranych przez platformę Vooom.

W Warszawie jest do wypożyczenia 6200 rowerów, 3650 elektrycznych hulajnóg, 1800 samochodów i 350 skuterów – tak wynika z danych zebranych przez platformę Vooom.

Vooom to aplikacja integrująca operatorów systemów car sharingu, elektrycznych skuterów, hulajnóg rowerów miejskich oraz transportu publicznego, działająca od 10 kwietnia.

Aplikacja jest dostępna w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Szczecinie i Bydgoszczy oraz Trójmieście. Jak zapewnił dyrektor generalny Vooom Włodzimierz Łoziński, firma planuje stopniowo zwiększać zasięg platformy. Korzystając z niej w stolicy, użytkownicy mogą na bieżąco śledzić położenie autobusów, co pozwala dokładnie planować podróż.

W Warszawie jest już niemal 1800 samochodów, które można wynająć na minuty; to niemal połowa (46 proc.) pojazdów dostępnych w ramach car sharingu w całym kraju - wynika z danych zebranych przez Vooom, platformę mobilną ułatwiającą korzystanie z transportu w stolicy.

3,5 roweru na jedno auto

W stolicy jest 6200 rowerów miejskich, głównie w systemie Veturilo. Oznacza to, że na jedno współdzielone auto w stolicy przypadają niespełna 3,5 rowery. Użytkownicy aplikacji mogą skorzystać także z 350 skuterów oraz 3650 elektrycznych hulajnógg. Tych ostatnich stale przybywa – w Warszawie właśnie zadebiutował kolejny po Bird operator, czyli CityBee.

Coraz więcej samochodów

Także car sharing w Warszawie staje się coraz bardziej popularny. Na początku kwietnia samochody na minuty udostępnił operator innogy go!, który docelowo chce ich mieć 500. Jak wynika z danych Vooom, w Warszawie jest obecnie już blisko 1800 samochodów na wynajem na minuty.

Jak poinformowano, aplikację Vooom, która na jednej mapie pokazuje wszystkie aktualnie wolne pojazdy do przemieszczania się po mieście, pobrano dotąd ponad 8,5 tys. razy, a zdecydowana większość użytkowników to mieszkańcy stolicy.

"W Warszawie w ramach samego car sharingu można korzystać z aut czterech operatorów. Dla użytkowników największe znaczenie ma dostępność pojazdów" - ocenia Włodziemierz Łoziński, CEO Vooom. Za pośrednictwem aplikacji można wynajmować m.in. samochody Traficar, Panek Car Sharing, innogy go! oraz 4Mobility, a według zapowiedzi już wkrótce w Vooom będzie można zamówić taksówkę. Aplikacja jest dostępna na urządzenia Android oraz iOS.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
Vooom
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.