TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warsaw Bus Expo: Premiera autobusu SOR NS18
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.03.2019 12:30:55
Warsaw Bus Expo: Premiera autobusu SOR NS18

Kolejna polska premiera, jaka będzie miała w Nadarzynie to pokaz przegubowego autobusu SOR NS18, który zadebiutował w zeszłym roku w Pradze.

Kolejna polska premiera, jaka będzie miała w Nadarzynie to pokaz przegubowego autobusu SOR NS18, który zadebiutował w zeszłym roku w Pradze.

Polskie przedstawicielstwo czeskiego producenta pokaże na Warsaw Bus Expo dwa pojazdy:

  • przegubowy autobus z silnikiem diesla Euro 6 - NS 18;

  • i elektryczny midibus EBN 8,5, który został już zadebiutował w naszym kraju.

Rozstrzał napędów i rozstrzał gabarytów - tak w skrócie można opisać nadarzyńską prezentację SOR, która przede wszystkim ma pokazać, jak szeroka jest obecnie miejska oferta Czechów.

MEGA premiera

Autobus NS18 to konstrukcja całkowicie niskopodłogowa o długość 18,75 m, szerokość 2,55 m i niespełna 3 m wysokości. Pojazd zaprojektowano z równomiernie rozmieszczonymi wejściami w układzie 2-2-2-2. Drzwi o jednakowej szerokości mają prześwit 1200 mm. Ich wariant może być zmienny w zależności od wymagań klienta.

To ile osób autobus przewiezie zależy od konfiguracji. Prototyp, który SOR zaprezentował w Pradze umożliwia przewóz 47 pasażerów na fotelach typu Ster 8MA Ultra Light. 16 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi, a więc bardzo przyzwoicie. Na stojąco może podróżować ok. 100-110 osób.

Układ jezdny oparto na rozwiązaniach firmy ZF. Z przodu zastosowano zawieszenie niezależne oparte na osi typu RL82EC. Środkowa to wleczona typu AV133. Most napędowy to przekładnia portalowa typu AV133 z przełożeniem 6,19. W wieży zabudowano silnik stojący FPT Cursor 9 o mocy 243 kW. To jednostka o pojemności 8,71 l, która osiąga 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. SOR zblokował ją z automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów ZF Ecolife.

Stylistycznie nowa rodzina SOR-ów bardzo nam się podoba. Demonstracyjny przegub prezentuje się bardzo przyzwoicie. Dobra kolorystyka nadwozia oraz wnętrza dodatkowo potęguje to odczucie. Zresztą zobaczcie sami. Na Warsaw Bus Expo!



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
elektrobus
SOR
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.