TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warsaw Bus Expo: Polska premiera Volvo 9700 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.03.2019 12:00:54
Warsaw Bus Expo: Volvo stawia na Inowrocław [FILM]

W Nadarzynie o sytuacji na polskim rynku, zeszłorocznej sprzedaży i planach na ten rok rozmawialiśmy z Małgorzatą Durdą, dyrektorem sprzedaży autobusów w Volvo Polska.

W Nadarzynie o sytuacji na polskim rynku, zeszłorocznej sprzedaży i planach na ten rok rozmawialiśmy z Małgorzatą Durdą, dyrektorem sprzedaży autobusów w Volvo Polska.

Za Volvo dobry rok na polskim rynku. Firma dostarczyła w 2018 roku łącznie do polskich klientów 55 autobusów, w tym 40 szt. miejskich i 15 szt. turystycznych. Plany na ten rok wyglądają ponownie i już widać w nich silny, miejski akcent w postaci dostawy ośmiu elektrobusów dla MPK Inowrocław (luty 2019) oraz siedmiu autobusów hybrydowych dla MPK Grudziądz w dalszej części roku. Łącznie wolumen tegorocznej sprzedaży to około 50 egzemplarzy i jego dalszy wzrost jest uzależniony od głębszego wejścia polskich przewoźników w elektromobilne rozwiązania.

Miejski akcent

Ten miejski akcent widoczny był także na stoisku Volvo na tegorocznej edycji Warsaw Bus Expo Firma pokazała cztery autobusy, w tym aż trzy w barwach MPK Inowrocław, czyli:

  • Volvo 7900 Hybrid z dostawy z 2015 roku (8 sztuk)

  • Volvo 7900 Electric Hybrid z dostawy z 2018 roku (8 sztuk)

  • Volvo 7900 Electric z dostawy z 2019 roku (8 sztuk)

Miejskim modelom towarzyszył turystyczny debiutant, czyli autokar 9700 w wersji trzyosiowej o długości 14 metrów. Co warto podkreślić, wszystkie te pojazdy są projektowane i produkowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo – największym zakładzie tego producenta w Europie i jednocześnie europejskim centrum kompetencyjnym w zakresie autobusów.

O polskich rynku i produkcyjnych zmianach w związku z wprowadzeniem nowej generacji autobusów turystycznych opowiedziała nam Małgorzata Durda, dyrektor sprzedaży autobusów w Volvo Polska. Zapraszamy na film!


Turystyczna  premiera

W Nadarzynie swoją polską premierę miał najnowszy autobus turystyczny Volvo z nowej serii 9000, służący do przewozów turystycznych i liniowych. Autokary nowej serii zadebiutowały na rynku europejskim w maju ubiegłego roku, a klienci z całej Europy – m.in. z Norwegii, Litwy, Francji i Austrii - zamówili już ponad 150 autokarów Volvo 9700 i Volvo 9900.

Na targach mogliśmy zobaczyć wszechstronny model Volvo 9700 o wysokości 3,85 m, długości 14 m z silnikiem Volvo D11 Euro 6 o mocy 430 KM, wyposażone w skrzynię I-Shift. Targowy egzemplarz jest przeznaczony dla firmy Ollex z Litwy, która zamówiła ich rekordową liczbą  - aż 40 egzemplarzy. Ich dostawy rozpoczną się już w kwietniu.

Podsumowując turystyczna oferta Volvo obejmuje teraz dwie serie:

  • luksusowe Volvo 9900 6x2 o wysokości 3,85 m, długości 14 m z amfiteatralnym układem podłogi i z silnikiem Volvo D11 Euro 6 z 460 KM + skrzynia I-Shift. Ten model występuje także jako 4x2 oraz długościach 12/13 m;

  • wszechstronne Volvo 9700 6x2 o wysokości 3,85 m, długości 14 m z silnikiem Volvo D11 Euro 6 z 430 KM + skrzynia I-Shift. Ten model występuje także jako 4x2 oraz długościach 12/13 m;Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
Volvo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.