TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warsaw Bus Expo: Otokar zapowiada elektrycznego Kenta [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.03.2019 13:00:17
Warsaw Bus Expo: Otokar zapowiada autobus elektryczny [FILM]

Zdaniem Tomasza Talarka z Otokar Polska ten rok będzie należał do tureckiego producenta, który już na Kongresie UITP pokaże 12-metrowy w pełni elektryczny autobus Kent Electric.

Zdaniem Tomasza Talarka z Otokar Polska ten rok będzie należał do tureckiego producenta, który już w czerwcu - na Kongresie UITP - pokaże 12-metrowy w pełni elektryczny autobus Kent Electric, a na październikowym Busworld 2019 zobaczymy całą nową rodzinę pojazdów międzymiastowych.  Zapowiada się ciekawie.

Na nadarzyńskich targach tradycyjnie wystawił się polski przedstawiciel Otokara, czyli firma Bus Trans Technik. Wewnątrz hali mogliśmy zobaczyć autobusy:

  • miejski midibus Vectio C w barwach Arriva Warszawa, który jest jednym z 34 egzemplarzy pojazdów tego typu jeżdżących od końcówki grudnia po stolicy. Zdaniem Otokar pojazdy świetne się spisują, a kierowcy są zadowoleni z mocnego napędu;

  • turystyczny midibus Navigo T wyposażony w specjalną windę dla wózka inwalidzkiego. Podobny pojazd w tym roku odebrała miasto Gorzyce w wersji przystosowanej do przewozu aż 7 wózków. Misja i komfort.

  • turystyczny midibus Ulyso T, który w tym roku będzie obchodził dwa lata od momentu debiutu i jednocześnie stanie się protoplastą nowej serii pojazdów producenta .

Premierowe zapowiedzi

Ulyso T już w momencie debiutu w Kortrijk 2017 był wyrazem nowego języka designu w portfolio tureckiego producenta w zakresie konstrukcji autobusowych. W tym roku zobaczymy kolejne pojazdy, która mają nawiązywać do jego stylistyki. Wielka premiera nowej rodziny międzymiastowej Otokara jest przewidziana na październikowe targi Busworld 209 w Brukseli.

Wcześniej - na czerwcowym Kongresie i Wystawie UITP w Sztokholmie - Otokar zaplanował debiut 12-metrowego, niskopodłogowego autobusu miejskiego Kent w wersji elektrycznej. To długo oczekiwana premiera po pokazie w 2017 pierwszego modelu Vectio C w wersji electric.

Równolegle Otokar zapowiada szersze wejście w gazomobilność i opracowanie całej swojej niskopodłogowej rodziny Kent w modele zasilane właśnie CNG. Według najnowszych planów powstać zarówno wersja 10-metrowa, jak i 12 i 18-metrowa. O szczegółach, a także o ofercie Otokar Polska na targach Warsaw Bus Expo - Tomasz Talarek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
Otokar
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.