TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warsaw Bus Expo: Dobry MINI rok MMI [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.04.2019 09:00:18
Warsaw Bus Expo: Dobry MINI rok MMI [FILM]

W Nadarzynie rozmawialiśmy z Tomaszem Saj z działu handlowego MMI o bardzo ważnym dla producenta tyskim kontrakcie na gazowe minibusy, a także o demonstracyjnym modelu Karsan Jest Electric, który być może już niebawem zawita do Polski.

W Nadarzynie rozmawialiśmy z Tomaszem Saj z działu handlowego MMI o bardzo ważnym dla producenta tyskim kontrakcie na gazowe minibusy, a także o demonstracyjnym modelu Karsan Jest Electric, który być może już niebawem zawita do Polski.

Firma MMI ze Zbyszewa jest niewątpliwe liderem miejskich zabudów w klasie MINI w Polsce, a model Iveco-MMI 72C Urby nie ma większej konkurencji w swojej kategorii. Mocną pozycję pomorskiej firmy na krajowym rynku utrwaliło kilka ważnych, unijnych zamówień dla:

  • ZKM Zawiercie na 9 minibusów Iveco-MMI 72C Urby, których dostawa została zakończona w I kwartale br.;

  • MKS Krosno na dwa autobusy klasy MINI, które zostały przekazane w październiku 2018 r.;

  • ZKM Ciechanów na jeden autobusy Iveco-MMI 72C Urby;

  • Środy Śląskiej na kolejne autobusy Iveco-MMI 72C Urby - tym razem w liczbie 5 sztuk;

  • PKM Tychy na 10 minibusów Iveco-MMI Urby 72C CNG z silnikami na sprężonym gazem ziemny, których dostawa przewidziana jest na maj br.

Szczególnie ten ostatni kontrakt jest bardzo prestiżowy dla MMI. To największe zamówienie na pojazdy klasy MINI zasilane CNG w Polsce i jeden z największych takich kontraktów w Europie. To na przyszłość bardzo ważna rekomendacja - szczególnie w kontekście nabierającej tempa gazomobilności i ofensywy w tym zakresie PGNiG. 

Druga marka

W Nadarzynie rozmówiliśmy również o tureckiej marce Karsan, której MMI jest przedstawicielem w Polsce. I ma za sobą pierwsze sukcesy. To m.in. zamówienia dla Środy Śląskiej na dwa Karsany Jest oraz Dywit na trzy takie midibusy.

Najciekawszym z gamy pojazdów producenta z Turcji jest miejski model Jest Electric, który odnosi już pierwsze sukcesy w regionie. Pięć takich egzemplarzy zamówiło Wilno, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Jak powiedział nam Tomasz Saj obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy nad ściągnięciem jednego takiego pojazdu do Polski. MMI chciałoby na pół roku dać elektrycznego Jesta do testów polskim przewoźników, aby bezpośrednio wyrobili sobie zdanie o tej ciekawej konstrukcji z napędem BMW. Czekamy na potwierdzenie dostawy testera, a więcej szczegółów "z życia MMI" w materiale filmowym:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Warsaw Bus Expo
MINI
MMI
Karsan
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.