TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wagon 5ND w Rudzie Śląskiej
RUDASLASKA.COM.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 19.06.2017 10:48:24 6 komentarzy
Wagon 5ND w Rudzie Śląskiej (foto: UM Ruda Śląska)

Tramwaj pojawił się na Rondzie Unii Europejskiej przy pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej. Co ciekawe został odkupiony z Elbląga.

Tramwaj pojawił się na Rondzie Unii Europejskiej przy pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej. Co ciekawe został odkupiony z Elbląga.

Wagon pochodzi z 1959 r. Powstał w Świdnicy. To typ 5ND o numerze bocznym 156. Zakończenie jego eksploatacji nastąpiło w 1996 roku. Zakupiliśmy go od Tramwajów Elbląskich po prawie 4 latach poszukiwań. Podobny model obsługiwał dawniej linię nr 9 w Rudzie Śląskiej. Chebzie jest postrzegane przez symbol tramwaju. Stąd nasz pomysł, aby Rondo Unii Europejskiej trochę ubogacić właśnie takim zabytkowym już pojazdem szynowym - mówi na łamach portalu rudaslaska.com.pl Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Wagon został odrestaurowany - wyczyszczony z korozji i pomalowany farbą kortenową, w ten sposób uzyskano efekt rdzy. Wewnątrz wagon został oczyszczony i odmalowany, odtworzono także część oświetlenia wewnętrznego. Z zewnątrz wagon zostanie oświetlony. Zainstalowany zostanie na nim z jednej strony nr "9", a z drugiej 12 gwiazdek - symbol Unii Europejskiej jako nawiązanie do nazwy ronda.

Na rondzie pojawi się również ozdobny napis "Ruda Śląska" oraz zasadzone zostaną kwiaty w kolorach żółtych i niebieskich - barw Unii Europejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ruda Śląska
5ND
 • dd – 19.06.2017

  Fajnie, ale wolałbym go widzieć w ruchu, ale to raczej ponad możliwości i zamiar sprowadzającego, że o różnicy w rozstawie toru nie wspomnę.

 • Opa – 19.06.2017

  a dlaczego nie kwiaty biało czerwone w barwach narodowych??? tylko w barwach żydo-neo-bolszewicko- pedofilskiego okupanta z Brukseli????

 • Europejczycy – 19.06.2017

  Czemu moderator nie reaguje na takie debilne wpisy?!!!!!

 • fromex – 19.06.2017

  Jeśli farba i oświetlenie ma być jedyną ochroną, to dość szybko zostanie adaptowany do jakże potrzebnej społecznie roli szaletu publicznego dla klas niższych :>A sam wybór symbolu nader symptomatyczny, o ile wręcz nie proroczy :D

 • Szeroki – 19.06.2017

  Lepszy niz nevello

 • kolejFAN – 20.06.2017

  100% racji ... z newagu to tylko szrot

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.