TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

WABCO wybuduje Centrum Testowe. We Wrocławiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2019 11:00:13
WABCO wybuduje Centrum Testowe. We Wrocławiu

WABCO to jeden z wiodących światowych producentów elektronicznych układów hamulcowych do autobusów. Firma mocno inwestuje we Wrocławiu.

WABCO to jeden z wiodących światowych producentów elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia, kontroli napędu, sterowania drzwiami i klimatyzacją do pojazdów użytkowych, w tym oczywiście także autobusów.

WABCO to jeden z wiodących światowych producentów elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia, kontroli napędu, sterowania drzwiami i klimatyzacją do pojazdów użytkowych, w tym oczywiście także autobusów. Takie systemy jak ABS, EBS, ECAS, ATC, MTS występujące w autobusach pochodzą właśnie od amerykańskiego giganta, który teraz inwestuje w Polsce.

Kierunek Wrocław

W 2019 r. firma rozpoczęła rozbudowę Globalnego Centrum Testowego z siedzibą we Wrocławiu. Inwestycja warta 3,3 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również dalszy wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia budowy to grudzień 2019 roku.

Centrum Testowe przy ul. Ostrowskiego we Wrocławiu jest częścią Globalnego Centrum Badań i Rozwoju WABCO. Jego rozbudowa – do 3800 mkw. powierzchni – pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów: testów trwałościowych prowadzonych w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testów funkcjonalnych. Znajdzie się w nim również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

-"Rozbudowa Centrum R&D zwiększa możliwości testowania wyrobów WABCO. To pozwoli naszym pracownikom zdobyć nowe doświadczenia i kompetencje w tworzeniu produktów i systemów poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, jakie na co dzień widujemy na drogach naszego regionu. Nowa inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie – dodaje Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska.

Zwiększą zatrudnienie

Nowe Centrum powstaje przy już istniejącym budynku Centrum R&D, ulokowanym tuż przy zakładzie produkcyjnym WABCO Polska na ul. Ostrowskiego. Umożliwi firmie zagospodarowanie procesów testowych i laboratoriów potrzebnych do ich obsługi.

-"Budowa nowego Centrum Testowego i poszerzenie zespołu o wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników pozwolą nam lepiej obsługiwać rosnące zamówienia globalne – mówi dr inż. Elżbieta Gawin, dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska.

Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2019.

150 lat tradycji

WABCO jest globalnym dostawcą technologii i usług, poprawiających bezpieczeństwo w pojazdach użytkowych. Wywodząc się z założonej prawie 150 lat temu firmy Westinghouse Air Brake Company. W 2017 roku WABCO odnotowało sprzedaż w wysokości 3,3 miliarda dolarów i zatrudnia prawie 15 tys. pracowników w 40 krajach. WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne i ośrodek R&D we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie prawie 3 tys. osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komponenty
Wabco
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.