TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W zeszłym roku PKP PLK zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.01.2020 15:45:13
W zeszłym roku PKP PLK zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe w zeszłym roku zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł. Znalazły się wśród nich remonty wiaduktów, wymiany torów, przebudowa peronów i przejazdów oraz budowa wiat na przystankach kolejowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe w zeszłym roku zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł. Znalazły się wśród nich remonty wiaduktów, wymiany torów, przebudowa peronów i przejazdów oraz budowa wiat na przystankach kolejowych.

W grudniu 2019 r. PLK zakończyły prace przy dwóch wiaduktach w dzielnicy Fordon na linii Bydgoszcz – Chełmża. Wyremontowane zostały nawierzchnie i podpory wiaduktów nad ul. Brzechwy i ul. Kaliskiego. W czerwcu pomiędzy przystankami Bydgoszcz Fordon i Bydgoszcz Brdyujście wymieniono tor, co pozwoliło przywrócić maksymalną na tym odcinku prędkość pociągów pasażerskich 60 km/h.

Remont przeszedł również ponad 70-metrowy wiadukt kolejowy nad ul. Grunwaldzką na linii Kutno – Piła Główna. PLK wyremontowały betonowe i ceglane podpory i wykonały zabezpieczenie antykorozyjne. Wymienione zostały również tory. Efektem prac było zwiększenie prędkości pociągów pasażerskich z 60 do 100 km/h. Wyremontowana została także przylegająca do obiektu nieczynna dotąd kładka, na której zamontowano nowe, wyższe balustrady.

W grudniu 2019 r. w dzielnicy Flisy, między przystankiem Bydgoszcz Zachód a stacją Prądy, wymieniono ponad 2 km torów. Dzięki pracom na tym odcinku zwiększono prędkość pociągów pasażerskich ze 100 do 120 km/h. W czerwcu zmodernizowany został przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Zaświat. Wymiana torów oraz nawierzchni skrzyżowania ułatwiła przejazd kierowcom i podwyższyła poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Pod koniec roku odnowiono peron i postawiono nową wiatę na przystanku kolejowym Bydgoszcz Brdyujście, skąd odjeżdżają pociągi do stacji Bydgoszcz Główna i Chełmża. Nowe wiaty zyskały też przystanki Bydgoszcz Akademia i Bydgoszcz Leśna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Bydgoszcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.