TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Warszawie na Grochowską wracają tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.09.2019 19:16:48
W Warszawie na Grochowską wracają tramwaje (foto: ZTM)

Zakończyły się najważniejsze prace na ul. Grochowskiej w Warszawie; od poniedziałku wracają cztery linie tramwajowe.

Zakończyły się najważniejsze prace na ul. Grochowskiej w Warszawie; od poniedziałku wracają cztery linie tramwajowe.

Między rondem Wiatraczna a Zieleniecką wymieniliśmy konstrukcję torowiska na nową, na remontowanym odcinku znalazło się 9 km szyn. Przebudowaliśmy także 12 przystanków – są wyższe i szersze, co sprawia, że teraz są przyjazne osobom z niepełnosprawnościami i opiekunom dzieci w wózkach.

Jak wyjaśniono, na wszystkich przejściach dla pieszych - na odnowionej Grochowskiej, zbudowano nową sygnalizację świetlną lub wyremontowano istniejącą. Jedno z przejść, na których podwyższyliśmy poziom bezpieczeństwa, znajduje się przy ul. Mińskiej. Groźne zachowania kierowców sprawiały, że było to jedno z najbardziej niebezpiecznych przejść w Warszawie, drugie przejście z nową sygnalizacją świetlną jest przy ul. Siennickiej.

Ponadto, Grochowska na całej długości będzie miała zachowane dwa pełne pasy ruchu. Bez zmian na skrzyżowaniach, co jest ważne dla przepustowości, pozostaje liczba pasów do jazdy na wprost i do skrętów. Miejsce na szersze przystanki wygospodarowaliśmy regulując szerokość pasów na jezdni do szerokości zgodnej z przepisami. Pasy o standardowej szerokości wpłyną również na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w tym i pieszych.

W poniedziałek przywracamy podstawową organizację ruchu tramwajowego na ul. Grochowskiej od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. Tramwaje linii 3 i 6 dojadą ul. Grochowską do Gocławka, a 22 i 26 do Wiatracznej. Jednocześnie zostanie zlikwidowana uzupełniająca linia tramwajowa 73 i zastępcza autobusowa Z-6.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.