TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Warszawie będzie powtórka po decyzji sądu
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.08.2018 11:27:42 2 komentarze
W Warszawie będzie powtórka po decyzji sądu

Sąd prawomocnie i ostatecznie utrzymał w mocy decyzję Tramwajów Warszawskich o uznaniu oferty Hyundai za nieważną.

Sąd prawomocnie i ostatecznie utrzymał w mocy decyzję Tramwajów Warszawskich o uznaniu oferty Hyundai za nieważną. Tym samym nie złożono żadnej poprawnej oferty mieszczącej się w kosztorysie zamawiającego. Przetarg zostanie niezwłocznie powtórzony – poinformował na Twitterze szef spółki Wojciech Bartelski.

Niestety to jedyne źródło informacji na ten temat. Tramwaje Warszawskie nie zamieściły żadnej informacji na ten temat. Trochę szkoda, bo to chyba istotny zwrot akcji.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Tramwaje Warszawskie ponownie unieważniły przetarg na dostawę do 213 nowych wagonów, bo jedyna oferta podlegająca ocenie, złożona przez PESĘ, była za droga. Przewoźnik poinformował wówczas, że nic się nie zmieniło i jego możliwości finansowe nie wzrosły. Stąd też cena zaproponowana przez firmę z Bydgoszczy – 2.725.774.896,35 zł brutto przekroczyły kosztorys – 2.323.057.581 zł brutto.

Jednocześnie oferta Hyundaia nie podlegała ocenie, a koreańska firma została wykluczona z przetargu. Jako podstawę tej decyzji powołano dokumenty świadczące o zakazie startowania producenta w przetargach. Zakaz ma charakter czasowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
Warszawa
Hyundai
  • mechanik – 24.08.2018

    No proszę. A tyle się takie cobino czy jatal napisało, naopowiadało, wszystko razem warte tyle co ruszanie palcem w bucie. Fakty misiu - fakty. Swoją drogą, startowanie z ważnym zakazem, niezły numer.

  • Edi666 – 25.08.2018

    Najlepsze jest że sami zgłosili, że mają zakaz. Czyli nie chcieli podpisać umowy, bo przez dwa lata koszty znacznie wzrosły i im się nie opłacało po cenie z oferty.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.