TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Toruniu trwa budowa zielonego torowiska na ul. Chopina
InfoTram.pl - Opublikowano: 15.11.2019 14:45:15
W Toruniu trwa budowa zielonego torowiska na ul. Chopina (foto: MZK)

Mimo niesprzyjającej aury na ul. Chopina trwa budowa zielonego torowiska. Jak podaje tamtejsze MZK ekipa torowa szlifuje, konserwuje i spawa szyny. Na ukończeniu jest już także chodnik od strony parku.

Mimo niesprzyjającej aury na ul. Chopina trwa budowa zielonego torowiska. Jak podaje tamtejsze MZK ekipa torowa szlifuje, konserwuje i spawa szyny. Na ukończeniu jest już także chodnik od strony parku.

Na razie zielone torowisko nie wygląda jeszcze okazale. Na efekt trzeba będzie poczekać do wiosny, kiedy to zostanie obsiane trawą i rzeczywiście się zazieleni. Wówczas zastosowana konstrukcja i nawierzchnia roślinna będzie ograniczała drgania i hałas, a także absorbowała pyły z ulicznego powietrza. Zatrzyma też wilgoć.

Prace trwają, ale przy takiej pogodzie, w deszczu, nie jest łatwo. Musimy uważać, bo przy intensywnych opadach może rozmiękać podłoże czy rozsegregować się beton. Pilnujemy, by tak się nie stało – mówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

Na Wałach gen. Sikorskiego wypełniono już komory szynowe. Brukarze pracują nad połączeniem starego chodnika z nowym przy przejściu dla pieszych od stron Centrum Sztuki Współczesnej.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Toruń
torowisko
tory
infrastruktura
remont
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.