TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Toruniu powstanie węzeł przesiadkowy w al. Św. Jana Pawła II
- Opublikowano: 22.05.2019 15:22:58
W Toruniu powstanie węzeł przesiadkowy w al. Św. Jana Pawła II (foto: UMT)

Nowoczesny węzeł przesiadkowy, spełniający europejskie standardy pojawi się w rejonie toruńskiego placu Rapackiego w lipcu 2020 roku. To wygodne rozwiązanie pomoże osobom starszym i niepełnosprawnym.

Nowoczesny węzeł przesiadkowy, spełniający europejskie standardy pojawi się w rejonie toruńskiego placu Rapackiego w lipcu 2020 roku. To wygodne rozwiązanie pomoże osobom starszym i niepełnosprawnym.

Zintegrowany węzeł przesiadkowy pojawi się w okolicy placu Rapackiego, przy al. św. Jana Pawła II. To rozwiązanie pozwoli podnieść komfort podróżowania komunikacją miejską w Toruniu. Czekając na tramwaj lub autobus, podróżni będą mogli schronić się w wiacie usytuowanej na wyspie. Będzie ona otoczona z obu stron dwupasmowymi jezdniami, ale nad bezpieczeństwem przechodniów będzie czuwała sygnalizacja świetlna. Co istotne, zostanie ona zaprogramowana w taki sposób, aby każdy zdążył bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Perony będą miały aż po 3,75 metra szerokości, będą także podgrzewane.

Projekt wkomponuje się w krajobraz pobliskiego zespołu staromiejskiego i spełni oczekiwania mieszkańców - przebudowa placu Rapackiego i organizacja ruchu tramwajów i autobusów w tym rejonie była przedmiotem konsultacji społecznych.

Inwestycja wiąże się z wycinką drzew w tym rejonie, jest ona jednak konieczna i uzasadniona.

Prace w rejonie placu Rapackiego rozpoczęły się 8 maja 2019 roku i podzielono je na trzy etapy. Węzeł zostanie zbudowany w drugim, który planuje się rozpocząć latem.

Plac Rapackiego i jego okolice to jedno z najważniejszych miejsc na komunikacyjnej mapie Torunia. Przebudowa nawierzchni drogowych i torowiska jest tam konieczna z uwagi na ich niezadowalający stan. Stąd nasze starania, by ten stan zmienić. Zrobimy to przy współudziale środków unijnych. Po zakończeniu prac mieszkańcy Torunia i nie tylko będą mogli w pełni korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury drogowo-tramwajowej. Nowo powstały odcinek torowiska pozwoli także na wprowadzenie dodatkowych połączeń tramwajowych. Dzięki temu tramwaje będą mogły przejąć część pasażerów korzystających dotąd ze środków komunikacji indywidualnej i autobusowej – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
budowa
węzeł przesiadkowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.