TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Szczecinie na tramwajowych skrzyżowaniach ma być bezpieczniej
- Opublikowano: 25.05.2018 11:18:43
W Szczecinie na tramwajowych skrzyżowaniach ma być bezpieczniej

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniach w rejonie przejazdu tramwajów – poinformował tamtejszy Urząd Miasta.

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniach w rejonie przejazdu tramwajów – poinformował tamtejszy Urząd Miasta.

Wytypowanie punktów poprzedziła analiza wypadków i zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu kierowców, ale także motorniczych i pasażerów. Pierwsza część prac dotyczyć będzie wprowadzenia nowego oznakowania pionowego. W czerwcu pojawią się także dodatkowe piktogramy na samej jezdni.

- Z analizy Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że w Szczecinie jest kilkanaście miejsc szczególnie niebezpiecznych - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Właśnie tam zmienione zostanie oznakowanie poziome i pionowe, aby dodatkowo zwrócić uwagę kierowców o możliwym potencjalnym zagrożeniu ze strony tramwaju. Chwila nieuwagi, brawura i jazda na pamięć są głównymi przyczynami wypadków i kolizji.

Projektowane zmiany w organizacji ruchu obejmują wprowadzenie nowych znaków ostrzegawczych A-21 "Tramwaj" umieszczonych w pomarańczowej obwódce fluorescencyjnej, piktogramów na jezdni oraz żółtych tabliczek ze strzałką skierowaną w lewo. Wybór oznakowania uzależniony będzie od lokalizacji, w pierwszej części będzie ich 18.

Wyraźne oznakowanie ostrzegawcze, z dodatkowymi elementami odblaskowymi powinno znacząco zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych.

- Zmiany pojawią się między innymi w następujących miejscach: Plac Rodła, Rondo Sybiraków, Plac Grunwaldzki, Plac Kościuszki, Plac Żołnierza, Bohaterów Warszawy, Arkońska/Bułgarska, Rondo Gierosa - mówi Hanna Pieczyńska.

Przypominamy, że w roku 2017 doszło do 278 zdarzeń z udziałem tramwajów, z czego zdecydowana większość, bo 244 z winy obcej. Brawura, nieuwaga i nieznajomość przepisów - to główne przyczyny tych zdarzeń. Apelujemy zatem do kierowców o szczególną ostrożność, ponieważ skutki kolizji z tramwajem mogą być tragiczne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
skrzyżowanie
bezpieczeństwo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.