TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Szczecinie dodatkowe szkolenia dla motorniczych
- Opublikowano: 10.05.2018 11:03:49
W Szczecinie dodatkowe szkolenia dla motorniczych (foto: szczecin.eu)

207 motorniczych podniesie w najbliższym czasie swoje kwalifikacje. Spółka Tramwaje Szczecińskie podpisała 9 maja umowę na dofinansowanie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia dla pierwszej z grup rozpoczną się w poniedziałek.

207 motorniczych podniesie w najbliższym czasie swoje kwalifikacje. Spółka Tramwaje Szczecińskie podpisała 9 maja umowę na dofinansowanie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia dla pierwszej z grup rozpoczną się w poniedziałek.

Każdy z uczestników przejdzie 24 godzinny kurs pn. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla motorniczych". Aby zapewnić ciągłości pracy motorniczych oraz ćwiczeń przeprowadzonych w trakcie szkolenia, będą się one odbywały w grupach 12-14 osobowych.

Kurs składa się w 3 modułów:

przepisy o ruchu drogowym - interpretacje przepisów ruchu drogowego, przeciwdziałanie wypadkom,

doskonalenie techniki jazdy - m.in. zatrzymanie pociągu szynowego na suchej i mokrej powierzchni,

pierwsza pomoc i relacje z pasażerami i innymi uczestnikami ruchu drogowego - udzielanie pierwszej pomocy, zajęcia z psychologiem (emocje, określanie osobowości), zajęcia z pedagogiem (rozwiązywanie problemów motorniczy –pasażer).

Na zakończenie kursu każdy uczestnik przystąpi do testu wiedzy z budowy i eksploatacji pojazdu szynowego oraz przepisów ruchu drogowego.

Środki na sfinansowanie szkoleń zostały pozyskane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Całkowity koszt szkoleń wynosi 129 027,24 zł, a dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego to 100 000,00 zł, co stanowi 77,5%. Szkolenia będą realizowane w miesiącach maj – grudzień 2018 r. Pierwsza grupa motorniczych przystąpi do szkolenia w dniach 14-16 maja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Szczecińskie
motorniczy
szkolenie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.